Právě si prohlížíte Akademie věd otevírá přihlášky na stáže pro středoškoláky

Akademie věd České republiky odstartovala již po devatenácté vzrušující projekt, který je určen pro středoškoláky s vášní pro vědu. Projekt, který zajišťuje nejen stáže, je koncipován tak, aby vzbudil zájem a nadšení mladých lidí pro vědecký výzkum a inovace.

Mládež je budoucností vědy, a proto je důležité zapojit české středoškoláky do vědeckého procesu a ukázat jim, jak mohou jejich nadšení a zvídavost přispět k rozvoji vědy a inovacím. AV ČR chce získat novou generaci vědců a výzkumníků tím, že jim poskytne příležitost k osobnímu růstu a otevře dveře do světa vědy.

Stáže pro středoškoláky v rámci projektu Otevřená věda jsou jedinečnou příležitostí pro mladé nadšence do vědy. Středoškoláci budou spolupracovat s renomovanými vědci a získají cenné zkušenosti a rady od odborníků. Během stáže budou moci pracovat na reálných výzkumných projektech a přispívat k novým poznatkům. Středoškoláci budou mít přístup k moderním laboratořím a technologii, což jim umožní provádět experimenty a studovat vědecké problémy na vlastní kůži.

Stáže poskytnou příležitost rozvíjet dovednosti v oblasti vědeckého zkoumání, analýzy dat, a komunikace vědeckých výsledků. Stážisti budou moci pracovat na projektech a učit se od zkušených vědců, což jim poskytne cenný vhled do vědeckého života.

Středoškoláci se mohou přihlásit na stáže v rámci Ústavů AV napříč Českem a vybrat si oblast vědeckého výzkumu, která je zajímá. AV ČR také pořádá různé vědecké workshopy a kurzy pro středoškoláky, kde mohou získat další znalosti a dovednosti.

Projekt Otevřená věda je příležitostí pro mladé nadšence do vědy rozvíjet svůj potenciál, učit se od profesionálů a být součástí inovativního vědeckého prostředí. Přihlášky se uzavírají koncem listopadu.

Nina Fořtíková

Jsem v prvním ročníku na University of Cambridge, kde studuji obor Land Economy, což je kombinace ekonomie, práva a národohospodářství. Ve Studentských listech se především zaměřuju na vědu.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..