Předseda vlády Andrej Babiš se dnes zúčastnil pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi a vyjádřil se k několika zajímavým tématům. Nejprve označil za lživá vyjádření čínského velvyslance v ČR o průběhu předvánoční schůzky v Průhonicích na téma údajného nebezpečí výrobků firem Huawei a ZTE, pak okomentoval výsledky ministra dopravy Dana Ťoka.

Babiš jednal s velvyslancem Čang Ťien-minem ohledně varování Národního úřadu pro kybernetickou bezpečnost (NÚKIB) před výrobky čínských firem Huawei a ZTE, jež mohou představovat bezpečnostní riziko.

Čínská ambasáda po setkání na svém Facebooku uvedla, že varování úřadu se nezakládá na skutečnosti a že „bere na vědomí úsilí české vlády o nápravu příslušných chyb a doufá, že česká strana přijme účinná opatření, aby zabránila opakování podobných událostí”.

Ťok výsledky má, neumí je prodat

Předseda nejsilnější strany ANO se vyjádřil také ke kontroverzi okolo postavy ministra dopravy Dana Ťoka. Na toho se v posledních týdnech snesla kritika za nízký počet nově dokončených dálnic a předvánoční kalamity na dálnici D1.

Babiš řekl, že za Ťokova působení na ministerstvu se podle něj infrastruktura staví více než kdykoli dříve. Oficiální informace ministerstva dopravy a Ředitelství silnic a dálnic však mluví o čtyřech kilometrech.

„Jeho problém je v tom, že on nechápe, že tu svoji práci musí prodat,“ prohlásil premiér v Otázkách Václava Moravce a zkritizoval ho za řešení kalamitních situací na D1.

Šimon Rogner

Spoluzakladatel a bývalý šéfredaktor Studentských listů, teď píšící hlavně o politice. Redaktor ČT24 píšící o soudních kauzách a student žurnalistiky na Karlově univerzitě.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..