První jarní měsíc bude plný filmových festivalů, studentských akcí, cestování a zdravého životního stylu. Ať už se rozhodnete pro trhy pod širým nebem, výstavu v průmyslovém paláci nebo si půjdete zatančit na koncert, hlavní je nastartovat jaro s dobrou náladou.

Future Gate Festival

Kdy a kde: 27. 2. – 3. 3. 2019 – Praha

6. – 10. 3. 2019 – Brno

13. – 14. 3. 2019 – Plzeň

16. 3. 2019 – Šumperk

Již pošesté se po celé České republice rozjede festival legendárních i zcela nových science fiction filmů. Součástí akce jsou i dokumenty, seriálový maraton, workshopy, výstavy a besedy. Všechny letošní snímky nesou jednotné téma – životní prostředí a jeho budoucí vyhlídky. Čekají nás varování před budoucím vývojem naší civilizace a lidskými chybami, mnoho rozdílných pohledů na technologické hrozby nebo třeba mimozemské invaze.

Festival otrlého diváka

Kdy a kde:  5. – 10. března 2019 – kino Aero (Praha)

29. března 2019 – Bio Central (Hradec Králové)

5. dubna 2019 – kino Metropol (Olomouc)

6. dubna 2019 – kino Scala (Brno)

Každoroční přehlídka filmových děl, jejichž hlavním cílem je především vzbuzovat emoce. Ať už se sály kin budou otřásat smíchem nebo kolektivně křičet hrůzou, nejdůležitější je společný zážitek u skutečně netradičních filmů. Promítány budou jak populární snímky (festival každý rok začíná interaktivním promítáním proslulého dekadentního filmu Rocky Horror Picture Show), tak i zcela neznámé nízkorozpočtové „béčkové“ i „céčkové“ filmy.

Zdroj: kinoscala.cz

Prague Market

Kdy: 9. – 10. března 2019

23. – 24. března 2019

Kde: Náměstí republiky, Praha

Prague Market je rozsáhlý festival kreativní tvorby, na kterém se během března postupně představí přes 50 českých i zahraničních umělců a designerů. K prohlédnutí budou šperky, oblečení, výrobky ze dřeva a papíru, jídlo či vybavení pro děti.

Kolem světa – Cestovatelský festival v Praze

Kdy: 9. 3. – 10. 3. 2019

Kde: PVA EXPO PRAHA- Letňany

Návštěvníci se mohou těšit na spoustu zajímavých přednášek o cestování od zkušených cestovatelů či amatérských nadšenců, ochutnávky jídel z exotických zemí, spoustou nádherných fotografií nebo tipy o tom, jak cestovat často a co nejlevněji.

Jeden Svět

Kdy: 6. – 17. března 2019

Kde: kina v Praze

Jeden Svět je mezinárodní dokumentární festival filmů, které se jednotně zaměřují na tématiku lidských práv, pořádán organizací Člověk v tísni. Festival pokrývá celou škálu rozdílných námětů, od politických a rasových problémů, přes zdravotní omezení, po hledání vlastní identity. Letošním tématem je „Bezpečná blízkost“ a odkazuje na společnost, ve které jsou si všichni lidé, i přes svou nepopiratelnou rozdílnost, blízko a dokáží vzájemně spolupracovat.

Výsledek obrázku pro punková odysea
Snímek Punková odysea, letos promítaný na festivalu Jeden Svět. Zdroj: jedensvet.cz

Žižkovská noc 2019

Kdy: 21. – 23. března 2019

Kde: Praha 3

Přes pět stovek českých i zahraničních interpretů se na konci března spojí, aby během tří dní a tří nocí zpřístupnili všem divákům skutečně nevšední hudební zážitek. Účast již potvrdila například čeká popová zpěvačka Emma Smetana nebo anglická alternativní kapela The Bug & Miss Red.

Festival Evolution 2019

Kdy: 22. – 24. 3. 2019

Kde: Výstaviště Holešovice, Praha

Pokud je Vaší vášní zdravý životní styl a vyvážená strava, pak je tato akce pro vás jako stvořená. Čekají vás přednášky, workshopy, nákupní možnosti, ochutnávky, lekce a ukázky vaření a mnoho dalšího.

Festival Evolution. Zdroj: festivalevolution.cz

Febiofest Praha 2019

Kdy a kde: 21. – 29. 3. 2019 (Praha)

1.- 18. dubna 2019 (zbytek ČR)

Jako další z filmových festivalů, které březen přinese, je neopomenutelný Febiofest. Nejprve v Praze, poté i ve zbytku České republiky budou ke zhlédnutí ty nejlepší filmy, které nabízí česká i zahraniční kinematografie. Každoročně navíc v rámci festivalu přijíždějí do Česka známé filmové tváře, které diváci můžou potkat či se účasnit společné besedy.

IN:FORM

Kdy: 14. 2. – 2. 3. 2019

Kde: Konventní palác řádu maltézských rytířů, Praha 1

S prvním březnovým víkendem zároveň přichází poslední šance vidět jedinečnou výstavu 12 studentů z AVU a UMPRUM. Ústředním motivem výstavy je schopnost vyprávět pomocí vystavovaných děl jednotný příběh. Přesto, že se díla liší jak stylem, tak provedením, můžeme mezi nimi vypozorovat snahu o dialog a zároveň o působivou korespondenci s prostředím.

Studentský design 2019

Kdy: 26. 2. – 14. 3. 2019

Kde: Novoměstská radnice, Praha

Každoročně pořádá grafická škola Hellichova soutěžní přehlídku děl studentů z různých uměleckých oborů. Nenechte si uniknout příležitost vidět názor mladé generace originálně zprostředkovaný skrz umění ve všech možných podobách.

Zdroj náhledového obrázku: futuregate.cz

 

Julie Šafová

Jsem studentkou žurnalistiky a politologie na Univerzitě Karlově. Zajímám se o politiku a miluji kulturu ve všech podobách, od těch nejčistších, po ty nejpokleslejší. Ráda se hádám i o nejmenších maličkostech. Těší mě dělat cokoliv, co má smysl. I proto jsem nadšená, že mohu být součástí takové iniciativy, jako jsou právě Studentské listy.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..