Noc a den, kdy se studenti z Brna a okolí scházejí v budově jednoho z gymnázií v druhém největším městě České republiky a kdy si navzájem přednášejí o svých odborných pracích, zájmech nebo jen o tématech, která jim připadají důležitá. To je BrNOC.

Letošní BrNOC! je již čtvrtým ročníkem, který proběhne od pátečního večera až do sobotního pozdního odpoledne, tentokrát 14.–15. prosince. Bude se konat v budově Jarošky, tedy gymnázia na třídě Kapitána Jaroše. Právě studenti tohoto gymnázia jsou organizátory celé akce. Aktivní členové týmu mají dokonce svůj znak, kterým je otevřené oko, stejné jako logo BrNOCi. Všem účastníkům jsou samozřejmě k dispozici pro jakékoliv otázky. Ti vysloužilí mají znak oka zavřeného, protože jsou již na vysoké škole a nemají tolik času na organizaci.

BrNOC

Své přednášky a workshopy mohou zájemci přihlašovat do 2. prosince, kreativitě se meze nekladou. Program se začíná pomalu rýsovat a spektrum oborů je velmi rozmanité. Jednou z přednášek je například „Čtvrté skupenství?”, která zobrazuje pohled na 99 % známé hmoty ve vesmíru očima fyzikální chemie, nebo debata „Školství? Ne, radši knihu…“ o tom, co je na českém školství špatné a jak to změnit.

Kromě přednášek se účastníci mohou těšit na tradiční mysteryroom, ponožky s motivem BrNOCi a hlavně jídlo – zajištěna je páteční večeře, půlnoční svačinka, snídaně a svačiny v průběhu celého sobotního dne.

Vstupné na akci je 50 Kč při platbě předem, na místě pak 70 Kč. Organizátoři doporučují všem účastníkům vzít si karimatku, spacák a pro účastníky mladší 18 let souhlas zákonného zástupce (dostupný na www.brnoc.cz ). Pokud ale nezvládnete cestu do Brna absolvovat, nezoufejte, v Hradci Králové bude probíhat přednášková noc HraNol od 8. do 10. února 2019. V Praze se na gymnáziu Botičská koná každoročně PNOC a KNOC, akce stejného charakteru jako již zmíněné. Poslední se ale konala nedávno, 16. listopadu, proto si na další ročník budeme muset počkat.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..