Právě si prohlížíte Časy se mění. Audio reportáž ze 17. listopadu
Autorka fotografií: Tereza Bartáková

Centrum Prahy již tradičně zaplnily davy lidí, aby oslavily Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva. Národní třídou zněly od brzkých hodin písně Marty Kubišové nebo Karla Kryla.

V rámci Týdne svobody se slavilo už od pondělí 11. listopadu. Návštěvníci měli možnost zajít do divadla, na film nebo si naživo poslechnout jeden ze svých oblíbených podcastů.

Program tradičního Korza Národní měl letos přes 100 bodů a celá akce se nesla v duchu písně Časy se mění tria Golden Kids. Stálý tým 30 členů spolku Díky, že můžem, který akci pořádá už 10. rokem, letos doplnilo 215 dobrovolníků a to zejména mladých lidí.

Znamená to, že si generace mladých váží svobody? A jak se podle návštěvníků časy mění? Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) vidí největší hrozbu v tom, že si lidé myslí, že je demokracie bez práce a bez bolesti. Bez toho to ale podle něj nejde. Více si můžete poslechnout v audio reportáži přímo z Národní třídy.

Autorka fotografií pro Studentské listy: Tereza Bartáková

Eliška Bervidová

Jsem studentkou žurnalistiky na Fakultě sociálních věd UK a na Studentských listech tvořím audio reportáže a rozhovory. Také se věnuji amatérsky malbě, zpěvu a focení. Kreativní činnosti pro mě není nikdy dost!

Tento příspěvek má jeden komentář

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..