Právě si prohlížíte Celebrity ve spárech sekty aneb i slavní lidé mohou být obětí

Není tomu ještě ani měsíc, co Mikýř vydal obsáhlé video o Scientologii v ČR, kde zmínil i několik celebrit, influencerů a slavných osobností, které se dostaly do spárů této sekty. Rozhodli jsme se proto téma trochu oživit krátkým seznamem světových celebrit, o nichž jste nejspíš nevěděli, že je v určité fázi života lapila sekta.

Will Smith

TechCrunch Disrupt 2019 in San Francisco, CA. Photo by Max Morse for TechCrunch. CC BY 2.0 DEED

Slavný herec se svojí ženou byli členy scientologické církve. Za kurzy utratili nejen miliony dolarů, ale dokonce založili scientologickou soukromou školu pro děti celebrit. Ta fungovala jen několik let a musela být nakonec zavřena kvůli nařčením z porušování lidských práv. Smith se účastnil propagace několika scientologických projektů a zahrál si také v několika filmech vycházejích z děl L. Rona Hubbarda. Nejslavnějším z nich je snímek „Po zániku Země“. Úzce také spolupracoval s Tomem Cruisem, jehož děti dokonce navštěvovaly Smithovic scientologickou školu. Herečka a ex-scientoložka, Leah Remini, ve své knize také tvrdila, že Jada Pinkett Smith, Willova manželka, byla ve scientologii ponořena tak hluboko, že celé roky trávila v hlavním ústředí této sekty. Je proto možné, že za zvláštním chováním a veřejným vystupováním této herecké dvojice stojí mnohem hlubší příčiny než manželská krize.

Kanye West

American rapper Kanye West and socialite Kim Kardashian pose together at the red carpet of the Met Gala in 2019. CC BY 3.0 DEED

Kanye West je v poslední době známý především svými kontroverzními, antisemitskými a rasistickými výroky. Málokdo však ví, co také přispělo jeho postupné přeměně, a že má úzké styky s jednou americkou sektou. Jedná se o v Česku málo známý Nation of Islam (Národ Islámu). Nejznámějšími členy byly ve 20. století boxer Mohamed Alí a revolucionář Malcolm X. Národ Islámu se vykazuje silným černošským rasismem (vůči bílým). Věří například v to, že černoši jsou jedinou původní pozemskou rasou a běloši byli vyrobeni v laboratořích pomocí série experimentů. Alláh je podle nich mimozemšťan, který brzy vyšle vesmírou loď, jež vyhladí všechny bělochy a odveze členy Národa Islámu na jinou planetu. Kanye West se s touto sektou zapletl v době, kdy vydal album Yeezus (toto album bylo plné černošského rasismu) a mohutně podporoval jejího současného vůdce, Louise Farakhana. Zdá se však, že se v posledních letech od této sekty vzdálil a nechal si z ní jen hluboký antisemitismus.

Beatles

Autor: West Midlands Police. CC BY-SA 2.0 DEED

Skupina Beatles působí jako vzor ctností a duchovna, ale i oni se několikrát nechali oklamat sektáři a falešnými gurui. Nejznámějším z nich byl krišňácký vůdce Prabhupáda, jemuž John Lennon i George Harrison věnovali mnoho majetku a veřejné podpory. Tato sekta se krátce poté stala nechvalně známou jako místo, kde docházelo k desítkám tisícům pedofilních zneužívání v tzv. Gurukulách – krišňáckých dětských internátech. Beatles svou podporu sice nakonec stáhli, ale hnutí Haré Krišna se jejich podporou chlubí dodnes, a to i v životopise svého zakladatele v češtině.

Alison Mack

Allison Mack v roce 2018. CC BY-SA 2.0 DEED

Herečka, známá ze seriálu Smallville, se v druhé dekádě tohoto tisíciletí stala obětí a spoluorganizátorkou nebezpečného amerického kultu zvaného NXIVM (čteme „Nexium“). Ten byl založen na psychologickém zotročování žen, jejich vmanipulovávání do pozice „otroka“ a přijetí nadvlády „zotročovatele“, který ovládal člena ve všech aspektech jeho života. Ženy, jež se pod vedením Alison do kultu dostaly, byly nakonec označkovány. Při speciálním rituálu jim do kůže byly vyryty iniciály zakladatele této sekty, Keithe Raniereho. Alison si nyní odpykává trest ve vězení.

Stephenie Meyers

Stephenie Meyer at the 2012 Comic-Con in San Diego. CC BY-SA 3.0 DEED

Stephenie, autorka světoznámé série Stmívání s upíří romancí, je oddanou členkou mormonské církve. Toto náboženské hnutí vzniklo v 19.století jako teroristická sekta, snažící se o povstání Indiánů proti centrální vládě USA. V průběhu let se však vlivem změn a nátlaku americké vlády reformovali a dnes tvoří jeden z pilířů americké společnosti. I tak ale mormoni dodnes skrývají části své víry, zvláště tajné rituály, převzaté ze zednářství, do kterých je zasvěcován každý dospělý mormonský člen. V České republice se takový chrám chystá v Praze na rok 2028.

Marilyn Manson

Marilyn Manson Live in Roma 25 july 2017. CC BY-SA 4.0 DEED

Slavný a kontroverzní zpěvák se poslední dobou objevuje v médiích hlavně kvůli skupinovému obvinění žen z věznění, týrání a sexuálního zneužívání. Ačkoliv k soudu doputovaly jen 3 případy, hnutí jeho bývalé přítelkyně Evan Rachel Woodové zveřejnilo výpovědi více než 50 různých obětí a 30 různých svědků z okolí Marilyna Mansona. Oběti často hovoří o satanistickém pozadí jeho zneužívání. Manson byl už v 90. letech vysvěcen jako kněz Satanovy církve rukou jejího zakladatele Antona LaVeye. Oběti v rozhovorech zmínily, že Manson měl doma mnoho sektářských knih, včetně scientologických. Údajně používal metody z těchto knih k vymývání mozků dívek. Celý případ je o to zamotanější, že Charles Manson (vrah, po němž se Manson pojmenoval) byl před založením vlastní sekty také scientologem. Sám zakladatel Scientologie L. Ron Hubbard patřil k žákům světoznámého satanisty Aleistera Crowleyho. Marilyn Manson se však svými satanistickými tendencemi netají. Otevřeně je propaguje i ve vztahu k vraždám, jako například na svém předposledním albu Heaven Upside Down.

Investigativní tým Studentských listů

Investigativní tým Studentských listů. Autoři textu jsou u některých článků z bezpečnostních důvodů v anonymitě.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..