Právě si prohlížíte Co chybí v současném vzdělávání? Havel Channel uvádí třetí díl série ve spolupráci se Studentskými listy
Zdroj: Knihovna Václava Havla

Co chybí v současném vzdělávání? Chce to více mediální gramotnosti, kritického myšlení, informatiky nebo sexuální výchovy?

Moderátor Studentských listů Filip Svoboda si ve třetím díle série Studentský hlas povídá se studentkou Gymnázia Jana Nerudy a místopředsedkyní České středoškolské unie Emílií Šulcovou a ředitelem Bratrské školy Rostislavem Konopou. Emílii chybí ve škole praktické schopnosti jako umět vyplnit daňové přiznání a postrádá také hlubší znalosti moderní historii. Rostislav Konopa s nadsázkou říká, že jeho cílem je, aby žáci odcházeli ze základní školy s otazníky, a ne vykřičníky.

Sérii Studentský hlas připravují Studentské listy ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla v rámci Havel Channel Young, který se zaměřuje na mladé publikum 14+. Diskusní série se zaměřuje na opomíjené problémy českého školství, ale na rozdíl od jiných debat na toto téma v nich jde o názory a pocity samotných studentů. Ti budou jak v roli hostů, tak moderátorů.

Celý díl a všechny následující můžete zhlédnout na internetové televizi Havel Channel a na YouTube.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..