Jaké je to být Gulliverem ve vlastním domě? Přijďte na blížící se derniéru, otevřete šatník čekající na křižovatce snů s ramínky naostřenými o příliš blízké vzpomínky a dozvíte se to!

Sprchující se piáno zaplaví hlediště vodopádem tónů. Monzun vypjatých výdechů zmáčí prales pokojových květin, zasazených vězněm za zamčenými víčky.

Chansony zarezonují stěnami z igelitu. Pocítíte slabé provívání naděje, přejeté na přechodu života a smrti pojízdným lůžkem, přestože povane na zelenou. Jen skočte do bazénu z mola zavěšeného na obloze těhotné bouřkou. V šipce dlaně spolykají tváře.

Vybitá baterka vyplázne jazyk po měkoučkém polštářku unášeném vzdušnými proudy. Fontána fotosyntézy, kyslíku v plicích přesto příliš málo. Hladina prudce klesá v rozmačkané plechovce lidského těla.

Přehlídkové molo vzájemné zkázy. Materiál: mořské řasy a trubice ze stavby. Chodidla se vzdají spolu s hlavou, srdci se však nebude chtít vyšplouchnout poslední tsunami do ztrouchnivělých žil.

Tak lehce šlo dveře otevřít, jak moc vzpírají se zabouchnutí. Průvan ledových nabídek zasviští klíčovou dírkou, pomocná ruka v sametové rukavičce sedne na kliku jako nejstudenější noční motýl.

Nechte se unést bárkou dramatického zpracování básnické sbírky Michela Fabera plující třpytícími se vlnami skladeb Jiřího Bulise. Poslední vyplutí: čtvrtek 19. března 2020 v 19:30 na palubě Divadla Kampa.

Pozn. pro potenciální návštěvníky: vzhledem k tomu, že Divadlo Kampa disponuje sálem s kapacitou nižší než 100 míst, měla by se za současné situace derniéra uskutečnit v plánovaném termínu. Pro aktuální informace nicméně doporučuji sledovat webové stránky: https://www.divadlokampa.cz/

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..