Právě si prohlížíte Druhá série Heartstoppera opět přináší řadu knih, které stojí za přečtení
Zdroj: Netlfix

Před dvěma týdny vyšla druhá série britského seriálu na motivy stejnojmenného komiksu Alice Osemanové, na nějž si můžete přečíst naši recenzi. Kromě hlavních postav Nicka a Charlieho najdeme v seriálu také knihomola Isaaca, který v obou sériích stihl přečíst řadu zajímavých knih. My vám představíme tituly z druhé série, které již byly přeloženy do češtiny.

Pikové eso

První z nich je Pikové eso od britské spisovatelky Faridah Àbíké-Íyímídé. Děj se odehrává na soukromé internátní škole Niveus. Zde se začátkem roku vyskytne varování od anonymního vyděrače. Přezdívá si Eso a baví se tím, že po škole rozhlašuje tajemství studentů. Pro zesměšnění si vybere dva na první pohled odlišné studenty – Devona a Chiamaku. Devon je tichý chlapec se zájmem o hudbu, který se nejenom kvůli své sexuální orientaci straní pozornosti ostatních. Jeho opakem je studentka Chiamaka, školní premiantka, která pozornost přímo miluje. Otázkou však zůstává, proč si Eso vybral právě je…

Obálka knihy Pikové eso. Zdroj: nakladatelství Host.

Všechno je v pohodě

Druhou knihou, již vám představíme, je román Všechno je v pohodě od Niny LaCour. Hlavními postavami knihy jsou nejlepší kamarádky Mabel a Marin. Marin odešla na univerzitu do New Yorku, který je tisíce kilometrů vzdálený od jejího rodného města. Ale i přesto se jí nedaří na svůj domov zapomenout a vyrovnat se s minulostí. Nakonec všichni odjedou a Marin zůstává v kampusu sama. Zanedlouho má na návštěvu přijet Mabel. Marin se potřebuje se vším vyrovnat dříve, než Mabel dorazí.

Obálka knihy Všechno je v pohodě. Zdroj: Kosmas.

Jak je důležité míti Filipa

Kromě knih současné literatury čte Isaac i klasiku v podobě hry Jak je důležité míti Filipa od Oscara Wildea. Jedná se o konverzační komedii o třech dějstvích, pro kterou je typická značná dávka britského humoru a satiry. Ve hře vystupují tři hlavní postavy – přátelé Algernon Moncrieff a Jack Worthing a Gvendolína Fairfaxová, která je sestřenicí Algernona. Jack velmi rád jezdí mezi smetánku do Londýna, kde se však představuje jako Filip. Tam se také seznámí s Gvendolínou, bláznivě se do ní zamiluje a požádá ji o ruku. Vše se začíná komplikovat, když Gvendolínina matka Lady Bracknellová začne pátrat po jeho původu…

Obálka knihy Jak je důležité míti Filipa. Zdroj: Knihy Dobrovský.

Bez lásky

Isaac čte také román Bez lásky, jehož autorka Alice Osemanová zároveň vytvořila komiksovou předlohu seriálu. Hlavní hrdinka Georgia přímo hltá romantické fanfikce. Sama by si takovou lásku přála, dlouho ji však nenachází. Odchází na univerzitu a doufá, že se tam s někým seznámí. Všichni okolo ní mají nějaký vztah, ale jí se to pořád nedaří. Začíná uvažovat o tom, jestli nemůže být asexuální. Nebo že by jen hledala ve špatných vodách?

Obálka knihy Bez lásky. Zdroj: Albatros Media.

Vymazat Garrarda Conleyho

V (ne)poslední řadě Isaac přečetl také autobiografickou zpověď s názvem Vymazat Garrarda Conleyho. Autor se svoji homosexualitu snažil „vyřešit“ skrze církev. Ta mu poskytla dvanáct kroků, jak se homosexuality „zbavit“ a posílit tím svůj vztah k Bohu. Zároveň jej tato cesta měla zbavit hříchů, které „svou homosexualitou napáchal“. Garrard v knize popisuje svoje útrapy při této cestě a také to, jak se nakonec rozhodl skončit s touto „léčbou“ a začal v sobě hledat pochopení a odpuštění.

Obálka knihy Vymazat Garrarda Conleyho. Zdroj: Databáze knih.

Eva Dorota Czerneková

Studuji na gymnáziu na Praze 1. Když mám chvilku volného času, uvařím si šálek dobrého čaje a pustím se do čtení. Nejraději čtu klasiky a příběhy odehrávající se za druhé světové války. Mimo jiné jsem velkou fanynkou Harryho Pottera.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..