Ministerstvo školství reaguje na situaci kolem uzavření škol z důvodu epidemiologické situace. V současnosti jsou na distanční výuce všichni žáci a studenti mimo 1. a 2. ročníku základních škol. Ministerstvo umožní předávat pololetní vysvědčení později a doporučí slovní hodnocení.

Doporučení pro slovní hodnocení obsahuje mimo také priority, podle kterých by měl být žák či student formativně hodnocen. Těmi jsou například účast na distanční výuce a aktivita při ní, schopnost organizovat si čas, adaptace na distanční výuku a řešení problémů s ní spojenou či osvojení digitálních kompetencí. „Je vhodné na hodnocení v tomto pololetí pohlížet jako na příležitost vzít v úvahu kromě různých forem písemných testů také řadu dalších kritérií,” napsal na sociální sítě ministr školství Robert Plaga (za ANO).

Ministerstvo školství kromě toho rozhodlo, že vysvědčení bude moci být žákům či studentům předáno později, nejpozději však tři dny po znovuotevření škol. Uzávěrka vysvědčení nicméně bude klasicky 28. ledna, pololetní hodnocení bude muset být zpřístupněno například v online formě.

Stále není jasné, jakým způsobem proběhnou maturity. Letošní maturanti totiž měli vzhledem k distanční výuce výrazně omezené možnosti přípravy.

Vojtěch Petrů

Bývalý šéfredaktor. Na Studentských listech působím od listopadu 2021. Píšu o politice, školství nebo lidských právech. Specializuji se na témata související se zájmem mladých lidí o veřejné dění a jejich zapojení do politiky. Jinak studuji gymnázium ve Svitavách a vedle Studentských listů spolupracuji s dalšími médii.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..