Jste mladí a nechcete jenom tak nečinně přihlížet tomu, co se děje kolem vás? Chcete něco dokázat a být součástí komunity lidí s podobným smýšlením jako vy? Máte jedinečnou možnost. V Česku totiž existuje řada mládežnických politických organizací, kde se můžete angažovat! V posledním ze tří dílů si posvítíme na Mladé křesťanské demokraty, TOP tým a Mladé starosty a nezávislé.

Třetí díl ze série článků o možnosti se politicky angažovat prostřednictvím mládežnických organizací v Česku. První díl naleznete zde, druhý díl zde.

Mladí křesťanští demokraté

Mladí křesťanští demokraté jsou oficiálně nezávislou mládežnickou organizací, názvem a ideovým zaměřením mají však blízko ke KDU-ČSL, se kterou také úzce spolupracují a pomáhají jí s volebními kampaněmi. Existují paralelně s podobně orientovanou mládežnickou organizací, Mladými lidovci, kterou založila v roce 2012 skupina mladých lidí, kteří nesouhlasili s podle nich příliš konzervativním směřováním MKD. I přes chladné vztahy v minulosti nyní dochází ke sbližování obou organizací a za rok by měly být sloučeny.

Organizace se profiluje silně konzervativně a křesťansko-demokraticky. Spolupracuje například s kontroverzní konzervativně katolickou organizací Hnutí pro život, které je známé svými výpady vůči potratům či LGBT komunitě, či s Občanským institutem, který vede Roman Joch, jedna z hlavním tváří české konzervativní pravice. Jinak také spolupracuje s Evropskou lidovou stranou a podobně orientovanými mládežnickými organizacemi z evropských zemí.

Spolek se ve svých aktivitách orientuje především na pořádání vzdělávacích akcí: workshopů, besed, přednášek či seminářů na různá témata. Přináší také svá stanoviska k aktuálnímu dění.

MKD fungují již od roku 1997. Současným předsedou je Benjamin Činčila. Členem organizace se může stát každý člověk ve věku 15 až 35 let se zájmem o veřejné dění.

Oficiální web: http://www.mladikd.cz/index.php

TOP tým

TOP tým

TOP tým je oficiální mládežnická organizace strany TOP 09. Hlásí se k liberálně konzervativním hodnotám. Funguje od roku 2011 a současným předsedou je Petr Kučera. Činnost TOP týmu sestává z možnosti rozvoje povědomí mladých lidí o politice, pořádání různých besed, přednášek, seminářů apod. Členkou TOP týmu je i současná předsedkyně TOP 09 a poslankyně Markéta Pekarová Adamová.

Členem se může stát každý člověk ve věku 15 až 35 let, který má zájem o veřejné dění a podporuje politiku TOP 09.

Oficiální web: https://toptym.cz/o-nas/

Mladí starostové a nezávislí

Mladí starostové a nezávislí

Mladí starostové a nezávislí jsou oficiální mládežnická organizace hnutí STAN. Spolek se ztotožňuje s liberálně konzervativními hodnotami, klade důraz na témata lokální politiky a úzce spolupracuje s hnutím STAN. „mSTAN usiluje o kultivaci politického prostředí a zasazuje se o zapojování mladých do veřejného života v rámci hnutí Starostové a nezávislí. Jeho cílem je zaměřovat se na lokální politiku a tíživá témata v jednotlivých krajích Česka. Pořádáme konference, semináře a vzdělávací akce. Mezi další prioritní oblasti se řadí zprostředkování setkání a debat s politiky, s čímž úzce souvisí zajišťování stáží v institucích politického systému,” stojí na oficiálních webových stránkách Mladých starostů a nezávislých.

Současným předsedou je Tomáš Pavelka. Členem se můžete stát, je-li vám mezi 15 až 36 lety.

Oficiální web: http://mladistarostove.cz/

Snažíme se přinášet ověřené a srozumitelné články, ale jsme taky jenom lidé a chybujeme. Je pro nás důležité o chybách a nedostatcích vědět, abychom je mohli napravit a minimalizovat jejich výskyt. Proto jsme vděční za veškerou zpětnou vazbu, dotazy, náměty a připomínky, které nám můžete posílat na info@slisty.cz.

Vojtěch Petrů

Bývalý šéfredaktor. Na Studentských listech působím od listopadu 2021. Píšu o politice, školství nebo lidských právech. Specializuji se na témata související se zájmem mladých lidí o veřejné dění a jejich zapojení do politiky. Jinak studuji gymnázium ve Svitavách a vedle Studentských listů spolupracuji s dalšími médii.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..