Jsme nezávislé médium zaměřené na studenty spravované výhradně studenty. Nestojí za námi žádný oligarcha a žijeme z podpory našich čtenářů, čímž jsme v českém mediálním prostředí unikátní. Jsme největší nezávislé studentské médium v Česku.

Zaměřujeme se na témata, která mladé zajímají, a snažíme se podporovat mladé lidi v zájmu o veřejné dění. Píšeme o politice a snažíme se přinášet kvalitní studentské komentáře. Věnujeme se českému školství, jehož stav nás trápí, a přinášíme silná kulturní témata. Informujeme o akcích a příležitostech pro mladé lidi a tvoříme širokou diskusní platformu, v rámci níž dáváme prostor mladým politikům a aktivistům.

Věříme, že zdravá a pluralitní mediální scéna demokratické země potřebuje nezávislá studentská média, která přinášejí do veřejného prostoru témata blízká mladým lidem a jejich úhlu pohledu.

Studentské listy jsou od dubna 2022 členy Asociace online vydavatelů, profesní organizace, která zastupuje zájmy internetových zpravodajských webů a akcentuje také témata jako jsou pluralita médií, kvalita a důvěryhodnost obsahu a etika novinářské profese.

Pokud máte otázky či zájem o spolupráci nebo reklamu, tak nám napište na info@slisty.cz

A to jsme my:

Jakub Roubíček, šéfredaktor (jakub.roubicek@slisty.cz)
Jsem (zatím) studentem Východoevropských studií a žurnalistiky v Praze. Kromě toho se také zajímám o historii, politiku a gaming. Rád chodím po horách a koukám na The Room.

Julie Šafová, zástupkyně šéfredaktora, editorka (julie.safova@slisty.cz)
Jsem studentkou žurnalistiky a politologie na Univerzitě Karlově. Zajímám se o politiku a miluji kulturu ve všech podobách, od těch nejčistších, po ty nejpokleslejší. Ráda se hádám i o nejmenších maličkostech. Těší mě dělat cokoliv, co má smysl. I proto jsem nadšená, že mohu být součástí takové iniciativy, jako jsou právě Studentské listy.

Jakub Hříbek, zástupce šéfredaktora, editor (jakub.hribek@slisty.cz)
Student žurnalistiky na Fakultě sociálních věd UK píšící o domácí a světové politice. Žurnalistika je můj život.

Vojtěch Petrů, člen vedení, redaktor (vojtech.petru@slisty.cz)
Bývalý šéfredaktor. Na Studentských listech působím od listopadu 2021. Píšu o politice, školství nebo lidských právech. Specializuji se na témata související se zájmem mladých lidí o veřejné dění a jejich zapojení do politiky. Jinak studuji gymnázium ve Svitavách a vedle Studentských listů spolupracuji s dalšími médii.

Filip Svoboda, vedoucí kulturní rubriky, člen vedení, editor (filip.svoboda@slisty.cz)
Studuju žurnalistiku a na listech mám na starosti kulturní rubriku. Píšu o videohrách na Zing.cz.

Aleš Michal, spolupracovník redakce, člen vedení
Interní doktorand oboru politologie na FSV UK a spolupracovník redakce.

Šimon Rognerredaktor, spoluzakladatel projektu (simon.rogner@slisty.cz)
Spoluzakladatel a bývalý šéfredaktor Studentských listů, teď píšící hlavně o politice. Redaktor ČT24 píšící o soudních kauzách a student žurnalistiky na Karlově univerzitě.

Lukáš Saturka, redaktor, spoluzakladatel projektu (lukas.saturka@slisty.cz)
Spoluzakladatel a bývalý zástupce šéfredaktora Studentských listů. Student ekonomie z Prahy. Donedávna na IES FSV UK, od října (snad) na VŠE.

Ladislav Perný, správce IT (ladislav.perny@slisty.cz)
Studuji 5. ročníku 8-mi letého oboru gymnázia na Krkonošském gymnáziu a SOŠ, pracovišti Vrchlabí. Mimo své školní aktivity se věnuji jak práci na projektu Studentských listů, tak i svému angažmá ve školní politice, v rámci například KPMKK, z. s., dále se zajímám o fotografování.

Anna Dostálová, redaktorka, editorka, správkyně sociálních sítí
Studentka chomutovského gymnázia. Ve volném ráda čtu a cestuji.

Adéla Krátká, redaktorka, správkyně sociálních sítí
Studentka osmiletého gymnázia s hlavou v oblacích a myšlenkami často až na Korejském poloostrově. Aktivní středoškolačka s láskou k informacím.

Adéla Mikešová, redaktorka
Studuji magisterské obory ukrajinistika a komparatistika na FF UK. Pracuji jako překladatelka-tlumočnice a zabývám se sociálními fenomény, feminismem, kulturou a LGBTQ+ tematikou. Věnuji se skautingu, turistice, psaní, umění, architektuře nebo šermu. Fascinuje mě ukrajinská i česká avantgarda a ráda chodím do Veletržního paláce. A jsem tak trochu kávový snob.

Barbora Prášilová, redaktorka
Jsem studentkou septimy na gymnáziu, ráda čtu a snažím se zajímat o aktuální dění.

Bianca Chuffartová, redaktorka
Jsem Bianca, ale říká se mi Bibi. Původem jsem napůl Francouzka, ale nemám ráda sýry a v zapečených šnečích si také nijak zvlášť nelibuji. Místo toho ráda píšu. Potkat mě můžete v okolí gymnázia Postupická (někdy i uvnitř).

David Čížek, redaktor
Jsem studentem gymnázia a nadšencem do politiky. Ve volném čase poslouchám hudbu nebo luštím křížovky.

Dominik Fiala, redaktor
Student žurnalistiky. Fotím, píšu poezii a hraju na klavír.

Hana Kopecká, editorka, redaktorka (hana.kopecka@slisty.cz)
Zajímá mě všechno od politiky přes společnost po cizí kultury a historii. V poslední době se nejvíc věnuji dezinformacím. Ve volném čase čtu, poslouchám hudbu nebo podcasty nebo píšu poezii.

Erika Kubálková, redaktorka
Jsem umělkyně, zajímám se o humanitní vědy, moderní umění, emancipační hnutí a především témata genderu, queer, umění a disabilities.

Eva Dorota Czerneková, editorka, redaktorka
Studuji na gymnáziu na Praze 1. Když mám chvilku volného času, uvařím si šálek dobrého čaje a pustím se do čtení. Nejraději čtu klasiky a příběhy odehrávající se za druhé světové války. Mimo jiné jsem velkou fanynkou Harryho Pottera.

Eva Závadová, redaktorka
Studuju Žurnalistiku a Politologii na Univerzitě Karlově. Mimo školu se zajímám o Balkán, kam vždycky ráda zajedu, baví mě hrát na kytaru a ráda čtu.

Jakub Jahl, redaktor
Student Univerzity Karlovy, oboru Religionistika. Už 10 let natáčí videa o světových náboženstvích a sektách na Youtube.

Jiřina Marešová, redaktorka
Aktuálně studuji veterinární lékařství v Brně, od příštího roku snad žurnalistiku v Praze. Zajímám se o politiku a vzdělávání. Ve volném čase trávím čas nad knížkami nebo se svými psy.

Johana Matre, redaktorka
Chodím na SŠ a v budoucnu bych chtěla být novinářkou, tak jsem se pro načerpání zkušeností zapojila do redakce.

Lukáš Hladík, redaktor
Jsem studentem pražského gymnázia. Nejvíce mě naplňuje pomáhat lidem, bavit lidi, vzdělávat je nebo jim jen dávat věci k zamyšlení. Od toho se odvíjí většina mých zájmů, miluju kulturu, převážně divadlo. Také mám rád cokoliv spojeného s historií a samozřejmě psaní. Jednou bych se chtěl stát učitelem, proto je pro mě také blízké téma českého školství.

Lukáš Samek, redaktor
Autor je studentem magistra na VŠKK a snad i FHS UK. Zplodil málo povídek a ve volném čase přemýšlí o homosexuálech 60. let, aspoň jejich literatuře. Je členem SPQP a má rád bizár.

Marika Staňková, redaktorka
Studuji na gymnáziu v Brně a chtěla bych být novinářkou. Baví mě všechny druhy umění a zajímám se o lidská práva a dobrovolnictví, přírodu, historii, politiku a vědu. Mám ráda zajímavé lidi.

Michal Silber, redaktor, správce sociálních sítí
Jsem studentem Střední školy. Dlouhodobě se zajímám o politiku,fotbal a hokej a natáčení filmu. Ve Studenských listech působím jako redaktor (dělám hlavně rozhovory) a jeden ze správců sociálních sítí?.

Nina Fořtíková, redaktorka
Studuji v sextě na pražském gymnáziu. Ráda se učím o věcech, co se dějí kolem nás ve světě. Ráda cestuji a čtu, především o historii nebo o vědeckých objevech. Své myšlenky si ráda zaznamenávám a jsem ráda, že je tady ve Studentských listech budu moct šířit dál.

Renata Pernegrová, redaktorka
Jsem studentka gymnázia a ráda bych pokračovala studiem v zahraničí. Zajímám se o politiku, mezinárodní vztahy a historii. Ráda čtu, rekreačně sportuji a zajímá mě zdravý životní styl. Píši pro Youth Journalism International(YJI)a mezi má oblíbená témata na články patří zahraniční politika a diplomacie.

Roxane Hamilton, redaktorka
Jsem studentkou kvinty na gymnáziu. Vášnivá čtenářka se zálibou v umění. Své myšlenky si ráda zaznamenávám a jsem ráda, že je mám možnost sdílet na Studentských listech. Žiji rozmanitý život, jeden na poli se svými psy ve velikosti poníků, druhý na konferenci v Římě v obleku. Zajímám se o kulturu, historii a ráda cestuji.

Vojtěch Štantejský, redaktor
Jsem studentem Gymnázia v Ústí nad Orlicí. Zajímám se o kulturu, politiku a historii. Ve volném čase rád čtu a poslouchám hudbu.

Velký dík za práci na Studentských listech patří našim bývalým redaktorkám a redaktorům, kteří už u nás nepůsobí. Bez vás by takový projekt nikdy nevznikl a nefungoval, děkujeme!