V České republice v posledních letech dramaticky klesá proočkovanost a znovu se vracejí nakažlivé choroby, které už někteří z nás měli za věci z temné minulosti. Očkování zajišťuje nám i našim dětem kolektivní bezpečnost proti závažným onemocněním, která mohou v nejhorším případě stát i život. Přesto mnozí rodiče ve své nezodpovědnosti své děti nejen neočkují, ale následně ještě podvádějí, obcházejí zákony a respektují je jen tehdy, když se jim to hodí, jinými slovy, když je nutí poslat své dítě do školky.

Na tomto odkaze můžeme najít rozhovor s odborníkem (lékařem), který varuje před klesající proočkovaností především vůči spalničkám. To je nemoc, kterou způsobuje virus spalniček, jenž má inkubační dobu okolo dvou týdnů po nakažení. První projevy jsou vyrážka, kašel či rýma a zánět spojivek, nemoc se tedy projevuje prvně podobně jako chřipka. Následně však pokračuje velmi vysokými teplotami (až 40 stupňů) a vyrážkou, po které se loupe kůže. Nemoc může u dětí přerůst až v zápal plic, zánět středního ucha a v nejhorších případech mutací spalničkového viru v Bogaertovu subakutní sklerózující panencefalitidu.

Ano, už ten název zní strašně, nejsem biolog, takže se přiznám že jsem musel použít strýčka Googla. Panencefalitida napadá imunitní a nervový systém a především u malých dětí (které jsou ke spalničkám nejnáchylnější, a proto se mají OČKOVAT) může vyústit v demenci, neschopnost kontrolovat některé pohyby a silné epileptické záchvaty. Jo a mimochodem, fakticky se to nedá léčit, jen mírnit.

Vyplatí se proto svému dítěti dopřát jistotu, že mu nikdy žádný virus nevymyje mozek a nesebere kontrolu nad vlastním tělem? Jo, vyplatí. Řeknu to upřímně, kdyby mě moji rodiče nenechali jako malého naočkovat (a já jsem jim neuvěřitelně vděčný, že patří do normální společnosti a ani nad tím nepřemýšleli a šup, už jsem měl v sobě injekci), tak bych na ně asi nemyslel v nejlepším světle.

Žil bych celý život ve strachu, že se nakazím něčím, s čím si neporadím. Ale přitom jsem mohl, kdybych jen jako malý dostal očkování, které je ještě ke všemu u nás zdarma. Kdyby mě nenechali naočkovat a já nějakou nemoc dostal a ta mě podobně paralyzovala na celý život…

Raději to nechci rozvádět, ale když vám někdo zničí život, asi se k němu už moc hlásit nebudete. Proto mami, tati díky (mimo mnohé jiné) za očkování. Tedy apel na antivakcinanční rodiče. Chcete aby vás vaše děti měly rády i jako starší, až jim dojde skutečný význam očkování? Ano? Dejte je očkovat. Ne? Neměli jste mít dítě…

Pořád jsem někoho nepřesvědčil? Ach, fanatici se asi přesvědčit nedají nikdy, pro ně je všechno konspirační teorie, já jsem asi agent BIS, že tohle píšu a celé očkování je státem sponzorovaná snaha o kontrolu populace a její vymývání skrze autismus. Jo jasně. Kdyby stát chtěl někoho vymývat, tak všechny nakazí právě spalničkami, aby byli dementní po jejich mutaci. Ano, přesně těmi spalničkami, proti kterým očkuje. A ne, to stát očividně nedělá.

Ale abych se ještě o něco pokusil. Přihlaste se, kdo zná dětskou obrnu? Ne? Nikdo? To je dobře, nepřál bych vám to. Já ji naštěstí také neznám, tedy osobně. Ale dost jsem o ní v posledních dnech četl. Je to taková „krásná“ nemoc, která u většiny přenašečů nezpůsobuje žádné nebo téměř žádné (kašel, průjem) příznaky. U asi 0,5 % ale způsobuje vážné příznaky. A to deformace končetin či trupu až kompletní ochrnutí celého těla.

Oběť dětské obrny má takové následky, že nemůže ani sám dýchat. Musí proto trávit celé dny v tzv. železných plicích.

Možná si říkáte: „Je to jen půl procenta populace, co to je, to se mi nemůže stát…“ Půl procenta světové populace je 35 milionů lidí. To je tři a půl Česka. Možná se to nemusí stát vám. Může se to stát třeba vašemu synovi, dceři, bratranci, sestřenici, malému bratrovi.

Na téhle nemoci je ale ještě jedna zvláštnost. Jejím jediným přenašečem je člověk. Těch zbylých 99,5 % populace u kterých se nemoc neprojeví či téměř neprojeví jsou tak přenašeči, kteří mohou kdykoliv nakazit někoho, u koho může mít obrna katastrofální projevy.

To jest může, pokud nejsou všichni naočkováni proti obrně. Ve chvíli, kdy jsou, tak je nemoc vymýcena a může tak být po celém světě. Už nikdo by nemusel být závislý na železných plicích nebo být po celý život zdeformovaný. V Česku se nám to povedlo. Ale jestli nebudeme očkovat, nemoc se vrátí. A mnoho lidí bude zase trpět.

Proto tedy na závěr se vrátím k nadpisu tohoto komentáře. Pokud nenaočkujete své dítě, je to největší pitomost, kterou jste mohli udělat. Berete mu jeho právo na dobré zdraví a imunitu, a to zakládáte na prokazatelně lživých informacích, které žádný seriózní doktor nikdy nepotvrdí. A neohrožujete jen vaše dítě, ale celou společnost. Celý svět.

Takže pokud si zatvrzele stojíte přes všechny důkazy za svým, prosím, je to vaše právo (myšleno máte právo si stát za svými přesvědčeními a ne porušovat zákon neočkováním), ale pak taky společnost má právo vás odmítnout a ostrakizovat. Protože přesně to společnost s věcmi, které jí jsou nebezpečné dělá. A já bych jí to vřele doporučil.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..