Před několika dny se na sociálních sítích rozšířil snímek kontroverzního dopisu, jenž byl adresován zaměstnancům železnic na Moravě. Ti byli instruováni svým nadřízeným, jak se mají chovat při oficiální návštěvě premiéra Andreje Babiše. Mezi veřejností vzbudil dopis pozdvižení. Podle mnohých komentářů pod příspěvkem připomíná totalitní režim a omezuje svobodu názorů na pracovišti. Především se ale věřilo, že jde pouze o podvrh.

Redakce Studentských listů oslovila s dotazem oblastního ředitele železničářů v Olomouci Ladislava Kašpara, od nějž měl dopis údajně pocházet. Od něj jsme obdrželi následující vyjádření tiskové mluvčí Správy železnic.

„V žádném případě se nejedná o oficiální metodický pokyn Správy železnic. Jde o interní doporučení pana přednosty svým kolegům, podřízeným. Ze samotné dikce dopisu je patrné, že se jedná o komunikaci s kolegy, které z velké většiny pan přednosta zná osobně. Rozhodně však nešlo o nařízenou a jedinou přípustnou komunikaci s generálním ředitelem a politiky, ale spíše o nezávazné náměty.

Smyslem toho doporučení bylo upozornit provozní zaměstnance na návštěvu generálního ředitele Správy železnic a vrcholných představitelů státu a zajistit tak její bezproblémový průběh.”

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..