Jako pokaždé od roku 2014 uvedl herní novinář, pořadatel a jakýsi patron Geoff Keighley akci The Game Awards. Ze všech herních ocenění jsou ta z TGA těmi nejprestižnějšími a fanoušci je tak pasovali na právoplatné videoherní Oscary. Letošní ročník, který se odehrál v noci ze čtvrtka na pátek pochopitelně pouze v online prostoru, opanovala akční adventura The Last of Us Part II, která proměnila sedm z deseti nominací včetně ceny nejvyšší. Značná část programu byla již tradičně věnována představování chystaných videoher a promítání trailerů.

Ocenění…

Pokračování úspěšné akční adventury The Last of Us z dílen studia Naughty Dog zaujalo porotu tvořenou zástupci videoherních i mainstreamových médií z celého světa zdaleka nejvíce. A to i přes značné kontroverze provázející scénář filmově laděného zážitku. V divácké ceně naopak zvítězil konkurent od Sucker Punch Productions, Ghost of Tsushima. Ten byl oceněn i za nejlepší režii. Po dvou soškách pak získaly také tituly Hades, Final Fantasy VII Remake a Among Us.

… i novinky

Akce je z velké části, ba dokonce z většiny času, věnována představování novinek z videoherního světa. Hned dvojici teaser trailerů dodalo studio BioWare. Ten první z již dlouho oznámeného Dragon Age, druhý pak z chystaného Mass Effectu, o kterém jsme sice věděli, že vzniká, ale dosud jsme neviděli zhola nic.

Oznámení bylo skutečně mnoho, a tak nad rámec řečeného zmíním například reboot série Perfect Dark, zajímavě vyhlížející Ark 2, v němž se podle ukázky objeví herec Vin Diesel, nebo třeba zbrusu nový sci-fi horor The Callisto Protocol od tvůrců série Dead Space.

Filip Svoboda

Studuju žurnalistiku a na listech mám na starosti kulturní rubriku. Píšu o videohrách na Zing.cz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..