Je to pořád poměrně mladá televizní stanice, do české mediální historie se už ale zapsala. V rámci dnešního dílu mediální gramotnosti se podíváme na Televizi Barrandov.

Televize Barrandov vysílá od ledna 2009. Tehdy vstupovala na trh s investicí jedné miliardy korun, kterou přinesla skupina akcionářů v čele se společností Moravia Steel. V roce 2012 televizi převzal agentura Empresa Media vlastněná Jaromírem Soukupem.

Právě ten je dnes nejvýraznější tváří stanice. Přestože v posledních měsících trochu zvolnil, za poslední roky začal Soukup moderovat celou řadu pořadů, které byly většinou zaměřené na politická a společenská témata.

Jaromír Soukup, ředitel Televize Barrandov,

Kromě toho vysílá Televize Barrandov seriály a filmy. Zmiňme například seriál z období komunismu Třicet případů majora Zemana, Nebezpečné vztahy či Soudkyni Barbaru.

Televize se však musí potýkat i s kontroverzemi. Když totiž Jaromír Soukup začal vysílat diskuzní pořady, kam začal zvát zástupce politických stran, nedodržel při nich vyváženost. Konstatovala to Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), jež rozhodla, že tím porušil licenci. 

Kromě toho navíc Barrandov zrušil hlavní zpravodajskou relaci, která by měla nabízet objektivní zpravodajství. RRTV smetla argument, že jí byl pořad Moje zprávy, načež televize začala vysílat těsně před půlnocí zpravodajský pořad.

Šimon Rogner

Spoluzakladatel a bývalý šéfredaktor Studentských listů, teď píšící hlavně o politice. Redaktor ČT24 píšící o soudních kauzách a student žurnalistiky na Karlově univerzitě.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..