Dlouhá léta mohli diváci přepínat pouze mezi několika málo kanály státní Československé televize. Revoluci přinesl až pád komunismu a nástup komerčních stanic. První z nich byla Prima, i když své vysílání zahájila původně pouze v Praze a Středočeském kraji. Později se stala druhou celoplošnou komerční televizí v Česku.

Různé seriály a filmy, ale také zpravodajské kanály a politické debaty (například nedělní Partie). Taková je nabídka druhé celoplošné komerční televize v České republice. Licenci na vysílání získala Prima v roce 1992, k zahájení vysílání došlo 20. června 1993 pod názvem FTV Premiéra v Praze a jejím okolí.

3. ledna 1997 změnila Prima název na Prima televize, její vysílání skončilo koncem roku 2011. Od 1. ledna 2012 začala vysílat stanice Prima family, v srpnu 2013 se ale vrátila k původnímu názvu Prima.

Provozovatelem Primy je společnost FTV Prima, která v České republice provozuje šest volně šířené televizní stanice – TV Prima, Prima COOL, Prima LOVE, Prima ZOOM, Prima MAX či Prima KRIMI. Společnost má rovněž v plánu spustit nový zpravodajský kanál CNN Prima News. Generálním ředitelem FTV Prima je Marek Singer.

Podíl Primy na celodenní sledovanosti se v roce 2019 pohyboval kolem hranice 24 procent, zabírala tak třetí největší poměr po České televizi (30 %) a Novy (29,14 %). Oproti předchozímu roku se na ně v průměru za den dívalo 1,2 procento.

Šimon Rogner

Spoluzakladatel a bývalý šéfredaktor Studentských listů, teď píšící hlavně o politice. Redaktor ČT24 píšící o soudních kauzách a student žurnalistiky na Karlově univerzitě.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..