Stávající předseda občanského spolku Milion chvilek pro demokracii dnes ráno na svém facebookovém profilu oznámil svou rezignaci. Od minulé soboty je prý novým předsedou dosavadní Minářova pravá ruka Benjamin Roll.

Mikuláš Minář v příspěvku uvedl, že chce postupně z Milionu chvilek vystoupit, aby mohl vstoupit do politiky. Ve videu však nepadlo jeho přesné rozhodnutí. Zda opravdu půjde do politického boje, se prý rozhodne po víkendových krajských a senátních volbách. O vstupu Milionu chvilek do politiky se mluví už dlouho, Minář však nechce porušit dřívější slib, že Milion chvilek zůstane občanským spolkem, a proto z něj odchází.

Politolog Kamil Švec tento krok kritizuje, oznamovat snahu založit nové politické hnutí pět dnů před volbami podle něj není úplně strategické.

Rozhovor s organizátorom protestu na Letnej - Svet SME
Benjamin Roll, nový lídr spolku Milion chvilek pro demokracii.

Snažíme se přinášet ověřené a srozumitelné články, ale jsme taky jenom lidé a chybujeme. Je pro nás důležité o chybách a nedostatcích vědět, abychom je mohli napravit a minimalizovat jejich výskyt. Proto jsme vděční za veškerou zpětnou vazbu, dotazy, náměty a připomínky, které nám můžete posílat na info@slisty.cz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..