Právě si prohlížíte Naděje a láska v albu Something To Give Each Other

V říjnu vyšlo dlouho očekávané album australského zpěváka s jihoafrickými kořeny Troye Sivana, na které se čekalo dlouhých pět let. Deska zaujme již svým coverem a celou dobu se nese ve stejném duchu.

Troye Sivan se proslavil díky YouTube. Stejně jako Conan Gray, Shawn Mendes nebo 5 Seconds of Summer začal svojí karieru nahráváním videí na internet, čímž upozornil na svůj talent. První z větších úspěchů zaznamenal vydáním svého třetího EP TRXYE, které se umístilo v žebříčku Billboard. Svoje první album vydal v roce 2015, kde největší ohlas zaznamenal single Youth.

Druhý studiový počin vydal v roce 2018, po kterém si dal pětiletou pauzu. Tuto dlouhou přestávku zaplnil například působením v nepříliš úspěšném seriálu z hudebního průmyslu The Idol.

„I feel the rush, addicted to your touch“

Album Something To Give Each Other nás zaujme již svojí první písní Rush a už nás nepustí. Troy ve svém hlavním singlu zpívá o přitažlivosti, touze a chtíči po cizích dotycích: „I feel the rush, addicted to your touch“. K tomu hraje velmi chytlavá hudba, která nám zní v hlavě i po skončení skladby a skvěle nás navnadí na zbytek alba.

Videoklip je v silné symbióze s daným singlem. Léto, party, alkohol, drogy. To vše je v povedeném klipu od Gordona von Steinera a skvěle to doplňuje choreografie od Sergia Reise, která je vyzývavá, provokativní a hravá. A právě to všichni vyzdvihují na novém albu. „Je to, jak se říká, nadržené. Spoustu mimořádně navnaděných a spoře oblečených mladých lidí se baví na večírku.“ píše Amanda Petrusich pro americký The New Yorker.

Tempo, svěžest a odlišnosti

Celé album je velmi chytlavé a tempo, které nastavila píseň Rush, udržuje po celou dobu. Na albu uslyšíme kromě klasického Popu i r´n´b skladby. Tyto dva žánry se skvěle doplňují. A právě tato kombinace je jedním z atributu svěžího a rychle plynoucího tempa.

Tim Chan napsal pro britský hudební magazín Rolling Stones: „Láska je trpělivá, láska je laskavá, láska je chaotická a láska vás někdy může pořádně podělat.“  A právě to je jedno z mott tohoto alba. Láska v každé podobě. Na jedné straně máme letně až klubově laděný Rush, na straně druhé je relativně pomalá skladba One Of Your Girls, ve které se zpívá o platonické lásce a potřebě být naší milované osobě nablízku: „Give me a call if you ever get lonely I´ll be like one of your girls or your homies“

Suverénní úspěch

Bez velkého překvapení se v Australii Troyova novinka umístila na prvním místě v žebříčku ARIA (australská hitparáda) a jak upozorňuje Lars Brandlea v článku pro americký Billboard, jedná se o zpěvákovo nejlepší umístění: „Something To Give Each Other začína na 1. místě žebříčku ARIA, který byl zveřejněn v pátek 20. října. Tento výsledek překonal předchozí Sivanovi úspěchy v podobě 6. místa pro Blue Neighbourhood a 3. pro své druhé album z roku 2018 Bloom.“

Mezi fanoušky má album velký úspěch, na sociální síti X se píše jen a jen chvála. Například jedna z fanynek napsala: „Jsem v hudebním nebi. Something To Give Each Other od Troye Siavana má nejlepší design, vše na tom miluji.“

Boření předsudků

Troyi Sivanu se daří svým novým albem bořit spousty mýtů o současném světě. Této skutečnosti si povšimla již citovaná Amanda Petrusich: „Z určitého úhlu pohledu je snadné předpokládat, že moderní život je osamělý, esteticky děsivý, a extrémně necool: energy drinky, vape, virtuální realita, novinky 24/7, online bankovnictví, Bluetooth, všudy přítomná sociální úzkost“ Ale to vše staví do kontrastu s písní Rush, ale to, co o ní píše se dá vztáhnout na jakoukoliv píseň z nového alba.

V exkluzivním rozhovoru pro módní časopis ELLE.cz, řekl tento australský zpěvák : „O čas se dá opřít. Změna může být strašidelná, já se ale snažím být přítomný a těšit se na budoucnost.“ Tak uvidíme, jaké novinky nám čas přinese od tohoto nadaného umělce. S největší pravděpodobností se máme ještě na co těšit.

Vojtěch Štantejský

Jsem studentem Gymnázia v Ústí nad Orlicí. Zajímám se o kulturu, politiku a historii. Ve volném čase rád čtu a poslouchám hudbu.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..