Právě si prohlížíte NeruDny 2024 nabídnou zajímavé hosty i výstavy studentských prací
grafika: NerduDny

V pátek 22. a v sobotu 23. března se bude na Gymnáziu Jana Nerudy konat tradiční akce NeruDny. Letošní podtitul SNY přivede na půdu školy hned několik zajímavých jmen z různých sfér. O novinářských snech budou mluvit Lenka Kabrhelová nebo Čestmír Strakatý, o tom, jak sny samotné vůbec fungují, více poví profesorka Alena Sumová z Fyziologického ústavu AV a do debaty o nočních můrách showbyznysu přijali pozvání herci Oskar Hes, Filip Březina a Vojtěch Vodochodský.

Kromě větších přednášek se můžou návštěvníci těšit na výstavu studentských uměleckých prací, taneční a LARP workshop nebo si nakoupit oblečení z druhé ruky na blešáku. Výtěžek z prodeje bude poslán organizaci Siriri, aby se mohly plnit sny i na jiném kontinentu.

„Jsme moc vděční, že nás škola v pořádání podobných akcí podporuje. Vždycky je tu strašně fajn atmosféra, celá budova ožije a každý si tu něco najde,“ říká organizátorka Emílie Šulcová.

NeruDny jsou přednáškovou akcí už dvanáctým rokem pořádanou studenty Gymnázia Jana Nerudy za podpory vedení a učitelského sboru. Pestrý program nabízí studentům možnost poslechnout si přednášky z oblasti vědy i kultury a vzdělávat se trochu jinou než běžnou formou. Mimo to mohou také sami uspořádat workshop či přednášku a představit téma jim blízké. Stejně tak je možné se během obou dnů zastavit v kavárně (jedna ze tříd proměněných pro potřeby akce) nebo v tematicky vyzdobených třídách.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..