Právě si prohlížíte Neusnout ve školní lavici je Based. Do škol míří studentský projekt zaplňující mezery v českém vzdělávání

Nový školní rok byl zahájen ve znamení vytouženého progresu školství. Do českých škol míří nová studentská vzdělávací platforma Based, která si klade za cíl zaplnit mezery ve výuce společenských věd na středních školách a připravit studenty na život dospělého člověka. 

To, že český vzdělávací systém je ve spoustě ohledů zkostnatělý a neaktuální, je dlouhodobě diskutovaným tématem a předmětem nejedné vzdělávací konference. Přitom kamenem úrazu jsou již několik let ty stejné oblasti. Školy mnohdy nekladou dostatečný důraz na interaktivitu, zahrnutí aktuálního dění a praktické využití získaných informací. Příliš mnoho času se naopak věnuje memorování faktů, často na úkor nabývání dovedností klíčových pro život. Jedná se přitom o problémy, na kterých se shodují jak odborníci, tak samotní studenti. Právě z řad studentů také vzešel projekt, který přináší mladým lidem možnost si rozšířit povědomí o tématech, na která ve škole nezbývá čas.

Od studentů pro studenty

Audiovizuální platforma Based, doprovázená heslem „od studentů pro studenty“, poskytuje vzdělávací obsah zaměřený na různé oblasti společenských věd, určený studentům i učitelům, kteří jej mohou využívat pro doplnění a rozšíření výuky. Šest vycházejících pořadů se věnuje oblastem finanční gramotnosti, sexuální a zdravotní výchovy, práva, soudobých dějin, informační a mediální výchovy a politologie. Učitel nebo zvídavý student tak může velice snadno prostřednictvím webových stránek www.jetobased.cz zhlédnout videa z vybraných oblastí a následně pracovat s metodikou, která obsah doplňuje o praktická cvičení nebo odkazy na související materiály. Videa Based vznikají ve spolupráci s odborníky na daná téma.

Cílem Based je tak především připravit mladého člověka na život ve společnosti, ve státě či v pracovním životě. Každý z nás by měl mít možnost se seznámit se základy demokratické společnosti a měl by ji chápat jako nedílnou součást každodenního života.

Web: https://jetobased.cz/

Instagram: https://www.instagram.com/jetobased/

Studentské listy jsou mediálním partnerem platformy Based a naši redaktoři se podílí na její tvorbě.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..