Jsme nezávislé médium zaměřené na studenty spravované výhradně studenty. Nestojí za námi žádný oligarcha a žijeme z podpory našich čtenářů, čímž jsme v českém mediálním prostředí unikátní. Jsme největší nezávislé studentské médium v Česku.

Zaměřujeme se na témata, která mladé zajímají, a snažíme se podporovat mladé lidi v zájmu o veřejné dění. Píšeme o politice a snažíme se přinášet kvalitní studentské komentáře. Věnujeme se českému školství, jehož stav nás trápí, a přinášíme silná kulturní témata. Informujeme o akcích a příležitostech pro mladé lidi a tvoříme širokou diskusní platformu, v rámci níž dáváme prostor mladým politikům a aktivistům.

Věříme, že zdravá a pluralitní mediální scéna demokratické země potřebuje nezávislá studentská média, která přinášejí do veřejného prostoru témata blízká mladým lidem a jejich úhlu pohledu.

Pokud máte otázky či zájem o spolupráci nebo reklamu, tak nám napište na info@slisty.cz

Adresa redakce: Hybernská 998/4, 110 00 Nové Město, Praha

A to jsme my:

Vojtěch Petrů, šéfredaktor (vojtech.petru@slisty.cz)
Na Studentských listech působím od listopadu 2021 jako šéfredaktor. Píšu o politice, školství nebo lidských právech. Specializuji se na témata související se zájmem mladých lidí o veřejné dění a jejich zapojení do politiky. Jinak studuji gymnázium ve Svitavách a vedle Studentských listů spolupracuji s dalšími médii.

Julie Šafová, zástupkyně šéfredaktora (julie.safova@slisty.cz)
Jsem studentkou žurnalistiky a politologie na Univerzitě Karlově. Zajímám se o politiku a miluji kulturu ve všech podobách, od těch nejčistších, po ty nejpokleslejší. Ráda se hádám i o nejmenších maličkostech. Těší mě dělat cokoliv, co má smysl. I proto jsem nadšená, že mohu být součástí takové iniciativy, jako jsou právě Studentské listy.

Filip Svoboda, vedoucí kulturní rubriky, člen vedení (filip.svoboda@slisty.cz)
Studuju žurnalistiku a na listech mám na starosti kulturní rubriku. Píšu o videohrách na Zing.cz.

Aleš Michal, spolupracovník redakce, člen vedení
Interní doktorand oboru politologie na FSV UK a spolupracovník redakce.

Jakub Hříbek, redaktor, člen vedení (jakub.hribek@slisty.cz)
Jsem student čtvrtého ročníku gymnázia z Uherského Hradiště. Píši hlavně o domácí a světové politice. Psaní mi dodává každodenní odvahu a chuť bojovat za demokracii a svobodu slova.

Šimon Rognerredaktor, spoluzakladatel projektu (simon.rogner@slisty.cz)
Student žurnalistiky na Univerzitě Karlově. Spoluzakladatel a bývalý šéfredaktor Studentských listů. Teď už redaktor píšící o školství a politice. Jsem moc rád, že mohu být součástí projektu s tolika mladými ambiciózními lidmi.

Lukáš Saturka, redaktor, spoluzakladatel projektu (lukas.saturka@slisty.cz)
Perfekcionista, který se stará o to, aby náš projekt fungoval. Studuji IES FSV UK. Zajímám se o politiku, ekonomii a sporty. Mým cílem je vybudovat dlouhotrvající projekt, který bude dávat smysl. Mám rád smysluplné knihy a hudbu. Mým snem je žít celý život ve svobodné zemi. Milovník Prahy. Jo, a občas budu psát i nějaké komentáře.

Vojtěch Kousal, editor
Pocházím ze Semil v Libereckém kraji. Dokončil jsem bakalářské studium žurnalistiky a politologie na brněnské MUNI, působil jsem jako dobrovolník na střední škole ve Francii. Nastoupil jsem na magisterské studium oboru učitelství ZSV a angličtiny pro SŠ. Poslední dva roky jsem spolušéfredaktorem časopisu Roverský kmen, vydávaného spolkem Junák – český skaut. Mám zkušenost ze školního média Stisk a regionálních Deníků nakladatelství VLM media.

Jan Vlach, grafik
Snažím se porozumět sociálním vědám na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Baví mě hlavně technologie, filmy, čtení zpráv a na Studentských listech dělám grafika a pomáhám se správou sociálních sítí.

Nina Fořtíková, redaktorka
Studuji v sextě na pražském gymnáziu. Ráda se učím o věcech, co se dějí kolem nás ve světě. Ráda cestuji a čtu, především o historii nebo o vědeckých objevech. Své myšlenky si ráda zaznamenávám a jsem ráda, že je tady ve Studentských listech budu moct šířit dál.

Roxane Hamilton, redaktorka
Jsem studentkou kvinty na gymnáziu. Vášnivá čtenářka se zálibou v umění. Své myšlenky si ráda zaznamenávám a jsem ráda, že je mám možnost sdílet na Studentských listech. Žiji rozmanitý život, jeden na poli se svými psy ve velikosti poníků, druhý na konferenci v Římě v obleku. Zajímám se o kulturu, historii a ráda cestuji.

Profilový obrázek

Jakub Roubíček, redaktor
Jsem (zatím) studentem Východoevropských studií a žurnalistiky v Praze. Kromě toho se také zajímám o historii, politiku a gaming. Rád chodím po horách a koukám na The Room.

Eva Dorota Czerneková, redaktorka
Studuji na gymnáziu na Praze 1. Když mám chvilku volného času, uvařím si šálek dobrého čaje a pustím se do čtení. Nejraději čtu klasiky a příběhy odehrávající se za druhé světové války. Mimo jiné jsem velkou fanynkou Harryho Pottera.

David Čížek, redaktor
Jsem studentem gymnázia a nadšencem do politiky. Ve volném čase poslouchám hudbu nebo luštím křížovky.

Vojtěch Brodský, redaktor
Jsem gymplák kytarista a amatérský herec. Zajímám se o dění ve společnosti, politiku a historii. Mám rád dlouhé cesty na kole a miluju přírodu. Jsem ze srdce skaut a rád objevuji nové knížky.

Profilový obrázek

Tomáš Koreň, redaktor
Redaktor Studentských listů a student Gymnázia Na Zatlance. Zajímám se o politiku, klasickou literaturu, vzdělávání.

Anna Dostálová

Anna Dostálová, redaktorka
Studentka chomutovského gymnázia. Ve volném ráda čtu a cestuji.

Tereza Kratochvilová, redaktorka
Jsem gymplák z Olomouce, věnuji se psychologii a hlavně hudbě. Ráda se potloukám v přírodě a zkouším nové věci, jako třeba přispívání do Studentských listů.

Renata Pernegrová, redaktorka
Jsem studentka gymnázia a ráda bych pokračovala studiem v zahraničí. Zajímám se o politiku, mezinárodní vztahy a historii. Ráda čtu, rekreačně sportuji a zajímá mě zdravý životní styl. Píši pro Youth Journalism International (YJI) a mezi má oblíbená témata patří zahraniční politika a diplomacie.

Profilový obrázek

Daniel Krogman, redaktor
Jsem studentem gymnázia v Praze. Mezi moje zájmy patří politika, ekonomie a filozofie. Jsem fanouškem Rakouské ekonomické školy.

Anna Nádeníčková, redaktorka
Studentka umělecké školy v Brně. Zajímám se o historii, politiku, literaturu, step a tanec.

Laura Prachárová, redaktorka
Již třetím rokem studuji na gymnáziu v Břeclavi. Kromě toho, že ráda píšu a poslouchám hudbu, věnuji se také vedení školní samosprávy a zajímám se o dění okolo sebe. Ráda něco tvořím, a jsem tedy otevřená naprosto jakékoliv činnosti vyžadující pořádnou dávku kreativity. Jo, a taky piju hodně kafe.

Anna Tomková

Anna Tomková, redaktorka
Působím v Praze již 3 a půl roku na Gymnáziu Na Zatlance, kde letos dokončuji studium. Dále se chci vydat směr Žurnalistika na FSV, aby mé přesvědčení, že nezávislá žurnalistika je potřeba, přešlo v praxi. Ode mne uvidíte hlavně články z hlediska historie a kultury, ale i z oblasti společnosti a jejích problémů, kterých je stále velmi mnoho.

Tomáš Morvay, redaktor
Z UK na UK. Po absolvování hradeckého gymnázia jsem na rok utekl do Anglie a od příštího roku (snad) student žurnalistiky, mezinárodních vztahů a politologie na Univerzitě Karlově. Hyperaktivní, ukecaný a společenský tvor nadšený z každé příležitosti.

Mikuláš Misterka, spolupracovník redakce
Student Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Katolický konvertita a křesťanský aktivista. Bývalý 2. místopředseda České středoškolské unie. Spolupracovník Aliance pro rodinu. Zajímám se o náboženství, právo a politiku.

Velký dík za práci na Studentských listech patří našim bývalým redaktorkám a redaktorům, kteří už u nás nepůsobí. Bez vás by takový projekt nikdy nevznikl a nefungoval, děkujeme!