Dne 27. dubna 2019 se po Praze koná městská hra Prahaton. Letošní jubilejní ročník nese podnázev Překroč práh! Začíná se v multifunkčním prostoru Baráku v 9:30.

Co je to Prahaton?

Prahaton je celodenní městská hra pro skupiny 4 až 6 lidí. Skupiny dostanou zadání s cca 25 zašifrovanými opomíjenými i známými místy, jako byl například Faustův dům: „Vem to čert! Za dobrý známky ve škole, bych se upsal taky!“ a kreativní úkoly typu: „Ukažte nám, že víte, co je IN! Napodobte styl oblékání za totáče! A běda, jak neuvidíme krepsilon, dederon, plísňáče, šusťák a poctivý elasťáky!”. Týmy si zároveň vzájemně vymýšlejí v průběhu dne výzvy.

Pátý ročník nebude jen tak ledajaký. Pohodlí gauče, váš dům, město, Česká republika, Evropa, svět, vesmír… kde jsou vaše hranice? Prahaton bez hranic vás letos zavede nejen za hranice vaší komfortní zóny, ale i za tím, co leží za hranicemi Prahy a naší země.

Co o Prahatonu říká jeho věrná účastnice?

Anežka Bendová se Prahatonu účastní skoro od začátku, nechala si ujít jen první ročník. Když se s kamarádkou přihlásily na jejich první Prahaton, vůbec netušily, do čeho jdou. Teď už chodí na Prahaton s očekáváním, že prožije super den, získá spoustu vzpomínek a zvědavá, co nového se dozví.

„Pamatuji si, že na mém prvním Prahatonu jsme se (účastníci, pozn. redakce) bez problému vešli na fotku a všichni byli dobře vidět,“ komentuje Anežka posun Prahatonu – největší změnu vidí v počtu účastníků. Na samotné organizaci akce jako takové také vidí změnu k lepšímu. „Je vidět, že to má nějakou úroveň a pevné vedení,“ dodává.

Nemůže zapomenout na výzvu, při které museli vyměnit placku Prahatonu za něco cennějšího. „Povedlo se nám vyměnit placku za jízdu na Segway,“ vzpomíná. Účastníci se podle Anežky na Prahatonu neobejdou bez pohodlných bot a dobré nálady – v posledních letech přijde k ruce i powerbanka. Není se ale čeho bát, i když člověk nemá s kým jít – na Prahaton je možné přihlásit celý tým, ale i jen sebe jako jednotlivce, týmy se pak utvoří na místě. Anežka zažila oba dva případy a oboje má podle ní své kouzlo.

Více informací o Prahatonu můžete najít na oficiálních webových stránkách. Nechcete si nechat ujít všechny novinky? Pak sledujte facebookovou stránku a událost akce. V případě zájmu se prosím registrujte přes on-line formulář pro týmy či jednotlivce.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..