Původně o tom měli jednat ve středu, pak v pátek, ale nakonec se poslanci k návrhu novely školského zákona, který měl zrušit zavedení povinné maturity z matematiky, dostanou nejdříve na začátku května.

O vládním návrhu, kterým chce ministr školství Robert Plaga (za ANO) zrušit zavedení povinné maturity z matematiky od roku 2021, jsme vás již informovali v tomto článku. Detaily včetně pozměňovacích návrhů poslanců, mezi nimiž je i jeden z dílny poslankyně ANO, která chce umožnit školám zakázat používání telefonů, můžete najít zase v tomto příspěvku.

Poslanci se ale ani k novele, ani k pozměňovacím návrhům nedostali. V úterý i ve středu totiž projednávali především zákony týkající se současné koronavirové krize. Po dlouhém středečním jednání si navíc kvůli nepřítomnosti ministra vnitra Jana Hamáčka a premiéra Andreje Babiše na bodu, kde vláda představovala informace o uvolňování opatřeních, odhlasovali, že schůzi přesunou.

Novým termínem 45. schůze, na jejíž pořad je zařazen i návrh novely zákona týkající se povinné maturity z matematiky, je tak úterý 5. května (od 10 h). Nedá se však vyloučit, že zákonodárci se budou prioritně opět zabývat jinými tématy.

https://www.instagram.com/p/B_UWQwjljpk/?utm_source=ig_web_copy_link

Šimon Rogner

Spoluzakladatel a bývalý šéfredaktor Studentských listů, teď píšící hlavně o politice. Redaktor ČT24 píšící o soudních kauzách a student žurnalistiky na Karlově univerzitě.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..