Protiepidemický systém PES, který na základě rizikového pandemického skóre určuje koronavirová opatření, přejde od čtvrtka 3. prosince do třetího stupně. Otevírají se tak za omezujících opatření restaurace, obchody a služby, oznámila vláda na tiskové konferenci v neděli dopoledne. Opatření ve školství se pak rovněž rozvolňují, ale až od pondělí 7. prosince, napsal na sociálních sítích ministr školství Robert Plaga (za ANO).

Na středních školách se tak zavádí rotační výuka, kdy se po týdnech střídá distanční a prezenční forma. Opatření neplatí pro poslední ročníky, které nadále budou docházet prezenčně. Na vysokých školách se umožňuje praktická a laboratorní výuka, u prvních ročníků také prezenční výuka, ale ve skupinách maximálně 20 studentů. Základní umělecké školy a jazykové školy mohou pořádat individuální konzultace. Ve všech školských zařízeních budou nadále povinné roušky a nebude se konat tělesná ani hudební výchova (s výjimkou sportovních škol v prvním případě a konzervatoří v případě druhém).

Vojtěch Petrů

Bývalý šéfredaktor. Na Studentských listech působím od listopadu 2021. Píšu o politice, školství nebo lidských právech. Specializuji se na témata související se zájmem mladých lidí o veřejné dění a jejich zapojení do politiky. Jinak studuji gymnázium ve Svitavách a vedle Studentských listů spolupracuji s dalšími médii.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..