Studujete na vysoké škole a chtěli byste se podívat na stáž v Evropské organizaci pro jaderný výzkum? Pak máte jedinečnou příležitost, a to díky dohodě českého ministerstva školství a zmíněné evropské organizace pod zkratkou CERN, která studentům českých VŠ zajišťuje vyšší šanci uspět ve výběrových řízeních.

„O podporu v rámci studentských programů CERN se mohou ucházet studenti českých vysokých škol z technických oborů doktorského, magisterského i bakalářského studia, a to např. v oborech, jakými jsou aplikovaná fyzika, IT, strojírenství, elektronika, robotika, matematika apod. Programy nabízí příležitosti rovněž pro studenty tzv. administrativních oborů, jakými jsou finance, právo, logistika, tlumočnictví a podobně,” píše MŠMT na svých stránkách.

Přihlášky do programů mohou studenti podávat do 19. října letošního roku, stáže jsou ze strany CERN placené ve výši 3 300 švýcarských franků, tzn. něco přes 81 tisíc korun.

Informace lze nalézt na níže přiložených odkazech programů, zájemci mohou kontaktovat také Ondřeje Nováka (ondrej.novak@msmt.czz odboru výzkumu a vývoje MŠMT.

Nabízíme popis jednotlivých programů ze stránek MŠMT:

Doktorský program CERN umožňuje studentům převážně technických oborů pracovat v CERN na své dizertační práci. O stáž se mohou ucházet studenti působící v oborech, jakými jsou aplikovaná fyzika, IT, strojírenství, elektronika, robotika, matematika apod. Délka trvání stáže je od 6 do 36 měsíců.

Technický program CERN je určen pro studenty bakalářského a magisterského stupně. O stáž se mohou ucházet studenti působící v oborech, jakými jsou aplikovaná fyzika, IT, strojírenství, elektronika, robotika, matematika apod. Délka trvání stáže je od 4 do 12 měsíců. Do programu je každoročně vybíráno na 120 studentů.

Administrativní program CERN se zaměřuje na studenty ekonomických a humanitních oborů, jakými jsou právo, finance, ekonomika, logistika, tlumočnictví, personalistika apod. Délka trvání stáže je od 2 do 12 měsíců.

Snažíme se přinášet ověřené a srozumitelné články, ale jsme taky jenom lidé a chybujeme. Je pro nás důležité o chybách a nedostatcích vědět, abychom je mohli napravit a minimalizovat jejich výskyt. Proto jsme vděční za veškerou zpětnou vazbu, dotazy, náměty a připomínky, které nám můžete posílat na info@slisty.cz.

Šimon Rogner

Spoluzakladatel a bývalý šéfredaktor Studentských listů, teď píšící hlavně o politice. Redaktor ČT24 píšící o soudních kauzách a student žurnalistiky na Karlově univerzitě.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..