Právě si prohlížíte Únor 1948, politické procesy i Pražské jaro. Rozhodujte v klíčových okamžicích československé historie!
Hlasování poslanců 14. srpna 1964, zdroj: ČTK

Chtěli byste si rozšířit znalosti a na vlastní kůži si vyzkoušet, jaké to bylo být jedním z československých státníků v období po druhé světové válce? Krajský parlament mládeže Královéhradeckého kraje zve žáky středních a vysokých škol na akci „V zájmu lidu“, která se koná od 29. září do 1. října. Účastníci budou simulovat politické události v letech 1945 až 1968.

Akce je rozdělena na dvě části – přednáškovou a simulační. Sobotní dopoledne stráví účastníci s odborníky, kteří přiblíží poválečné dění. Poté začne samotná simulace, během níž budou žáci a studenti řešit řadu výzev, problémů i nečekaných událostí. Prostřednictvím svého vlivu se pak budou snažit prosadit svoje cíle, a to v různých rolích jako např. představitel politické strany, předseda vlády, předseda Národního shromáždění nebo různí činitelé KSČ.

Simulace však nespočívá jen v plnění daných úkolů, ale také ve správné reakci na politické události, postupování ve stranických a státnických funkcích a rozhodování o spoluobčanech. Účastníci postupují v čase a zasedají v Národním shromáždění, které je v danou chvíli hybatelem všech změn ve státě, pokud si svou vůli neprosadí straničtí funkcionáři. Pomůžete jim? Zmenšíte jejich vliv, nebo se stanete jedním z nich? To vše je na vás!

Ačkoliv se jedná o první akci tohoto druhu pořádanou Krajským parlamentem mládeže Královéhradeckého kraje, podílejí se na ní významné regionální instituce, jako jsou Univerzita v Hradci Králové, Krajský úřad Královéhradeckého kraje a skautské středisko K. Šimka v Hradci Králové, které poskytly prostory pro pořádání simulace, konání přednášek i ubytování.

Doprovodný program, ubytování i stravování zajišťují i ve spolupráci se zmíněnými partnery organizátoři a celá akce je zdarma! Přihlašování běží na této adrese: https://kpmkk.cz/prihlaska-na-akci-simulace-2023/.

Studentské listy jsou mediálním partnerem této akce.

Ladislav Perný

Studuji 6. ročník osmi letého oboru gymnázia ve Vrchlabí. Mimo své školní aktivity se věnuji jak práci na projektu Studentských listů, tak i svému angažmá ve školní politice, v rámci Krajského parlamentu mládeže KHK, dále se zajímám o fotografování.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..