V době kdy většina studentů putuje domů, nebo doma již jsou, se schází zástupci středních a základních škol z celého Královéhradeckého kraje, aby společně ustanovili místní Krajský parlament mládeže. Přímo z místa dění jsme si pro vás připravili článek.

Není to poprvé co se sešli studenti aby ustanovili tento zastupitelský orgán. Předešlá schůze skončila nezdarem, poté co se část zástupců (především z královéhradeckých gymnázií) vyjádřila kriticky k návrhu stanov z pera studentů z Krkonošského gymnázia, který vznik parlamentu iniciovali. Z toho důvodu se v mezičase na Gymnáziu J. K. Tyla sešel přípravný výbor. V něm zasedli jak autoři původního návrhu, tak kriticky se vyjadřující zástupci. Jejich jednání vyústila ve vytvoření nového návrhu stanov pro parlament.

Poté, co byl návrh celý přečten, byl s drobnými úpravami přijat drtivou většinou. Následovala přestávka a po ní volby do funkcí parlamentu. O ty se strhl lítý boj mezi královéhradeckými gymnázii a Krkonošským gymnáziem a SOŠ. Tento střet neměl vítěze, protože se do předsednictva dostali zástupci obou táborů a i ostatních škol.

Po třech a půl hodinách hlasování a proslovů se zástupci rozhodli odložit zbytek programu na příští schůzi.

Oficiální facebook KMPKK zde.

Autor je členem Krajského parlamentu mládeže Královéhradeckého kraje.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..