V dubnu se přicházející jaro projeví nejen na počasí, ale také v kulturním dění. Čeká nás příjemný měsíc plný výstav, exotických jídel, perel českého i zahraničního designu a hlavně hudby. Právě tou bude totiž duben doslova dýchat. Jaké akce nás konkrétně čekají a na co se těšit, se dozvíte v následujícím článku.

Queer Eye 2019

Kdy: 5. 4. 2019 15:30
Kde: Divadlo X10

První dubnový pátek bude celý věnován menšinové tvorbě ženské a queer scény z minulosti i současnosti. Jedná se o jedinečnou příležitost dozvědět se spoustu nových informací a účastnit se diskuzí o dalších netradičních uměleckých směrech historie (jako je dadaismus nebo surrealismus).

Výsledek obrázku pro queer eye 2019 praha
Zdroj: queereye.cz

Pixar: 30 let animace

Kdy: 15. 2. – 26. 5. 2019
Kde: Výstaviště Holešovice, Praha

Výstava, která ohromila již mnoho jiných měst nyní konečně dorazila do Prahy. Návštěvníkům se představí jak historie jednoho z nejlepších animačních studií světa, tak důkladný popis vývoje těch neznámějších postav z nesmrtelných filmů jako je Toy Story nebo Nemo.

Student Fest 2019

Kdy: 12. – 17. 4.2018
Kde: Praha

11. ročník oblíbeného studentského festivalu se kvapem blíží. Hlavním bodem celého programu bude Hudební noc, která se uskuteční 17. dubna. V rámci festivalu vystoupí například kapely Branko’s bridge nebo I Love You Honey Bunny.

Výsledek obrázku pro i love you honey bunny band
Kapela I Love You Honey Bunny. Zdroj: iloveyouhoneybunny.cz

Space X 2019

Kdy: 12. 4. – 13. 4. 2019
Kde: Divadlo X10, Praha

Akce, která se věnuje netradičním hudebním žánrům jako je elektronická, techno či alternativní hudba, stejně jako její vliv na ostatní styly. Součástí festivalu je navíc i vlastní interakce diváka s uměním.

Asia Fest 2019

Kdy: 19. 4. – 20. 4. 2019
Kde: Náplavka, Rašínovo nábřeží, Praha

Asijské země se kromě nádherné přírody a unikátní kultury mohou pyšnit především výbornou kuchyní. Právě tu si v dubnu budete moci užít na smíchovské náplavce. Kromě exotických chutí a vůní je pro návštěvníky připravena i asijská hudba a taneční vystoupení.

Týden umění 2019

Kdy: 22. 4. – 28. 4. 2019
Kde: Praha

Festival, který spojuje většinu pražských muzeí, galerií a výtvarných prostorů, od klasického Rudolfina po alternativní MeetFactory, pokrývá snad všechny styly a formy umělecké tvorby. Pro zájemce je připraven rozsáhlý doprovodný program, jako jsou přednášky, semináře nebo workshopy.

Výsledek obrázku pro tyden umeni 2019
Zdroj: tydenumeni.cz

Prague Design Week 2019

Kdy: 15. – 21. 4. 2019
Kde: nám. Republiky, Praha

Prague Design Week je rozsáhlá přehlídka designových kousků z široké škály materiálů od mnoha autorů. Představí se zde například značka prasklo, která tvoří originální výrobky pomocí recyklovaného skla a betonu, mladý německý umělec se svou značkou origasmus, věnující se  papírovému umění nebo společnost SomeTies, soustředící se na netradiční pánské motýlky.

Bonjour Brno 2019

Kdy: 1. 4. – 28. 4. 2019
Kde: Brno

Bonjour Brno je festival oslavující francouzskou kulturu. Součástí programu jsou filmy, divadlo, výstavy, literární i rodinné akce nebo třeba turnaj v typické francouzské hře pétanque, vše pocházející z Francie či ostatních frankofonních zemí. Tématem letošního ročníku je Tradice v pohybu.

Festival Bonjour Brno 2019
Zdroj: alliancefrancaise.cz

Mladí ladí jazz 2019

Kdy: 30. 3. – 30. 4. 2019
Kde: Praha

Každoroční festival, pořádaný skupinou Nerudný fest, intenzivně obohacuje českou jazzovou scénu, spojuje všechny její milovníky a poskytuje mladým autorům možnost představit svou tvorbu světu.

Láskyplno 2019

Kdy: 24. 4. – 28. 4. 2019
Kde: Plzeň

Na samém konci dubna se v Plzni již podruhé koná studentský hudební festival Láskyplno. Hrát na něm bude například česká kapela Good times only nebo hudebník Ed Rosenthal.

Zdroj obrázku z náhledu: studentfest.cz

Julie Šafová

Jsem studentkou žurnalistiky a politologie na Univerzitě Karlově. Zajímám se o politiku a miluji kulturu ve všech podobách, od těch nejčistších, po ty nejpokleslejší. Ráda se hádám i o nejmenších maličkostech. Těší mě dělat cokoliv, co má smysl. I proto jsem nadšená, že mohu být součástí takové iniciativy, jako jsou právě Studentské listy.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..