Na pondělní vládní tiskové konferenci, která se konala krátce po deváté večer po jednání vlády, vyhlásil ministr zdravotnictví Roman Prymula (nestr. za ANO) nová opatření. Ta mají zabránit šíření nemoci covid-19, která se v Česku v posledních týdnech zcela vymyká z rukou. 

Nejvýraznějším opatřením, o kterém se celé pondělí napříč médii diskutovalo, je noční zákaz vycházení, který platí od středy 28. října do úterý 3. listopadu. Od 21:00 večer do 5:00 ráno je zakázáno opustit domov s výjimkou cest do zaměstnání, jiných neodkladných cest nebo venčení psa do 500 metrů od místa bydliště.

Vláda zároveň nařídila home office u zaměstnání, u kterých je to možné.

Obchody pak mají povinnost zavřít od 20 hodin do 5 hodin ráno, v neděli musí být zavřené úplně. Výjimku mají například čerpací stanice, lékárny, obchody na nádraží a prodejny ve zdravotnických zařízeních.

Snažíme se přinášet ověřené a srozumitelné články, ale jsme taky jenom lidé a chybujeme. Je pro nás důležité o chybách a nedostatcích vědět, abychom je mohli napravit a minimalizovat jejich výskyt. Proto jsme vděční za veškerou zpětnou vazbu, dotazy, náměty a připomínky, které nám můžete posílat na info@slisty.cz.

Vojtěch Petrů

Bývalý šéfredaktor. Na Studentských listech působím od listopadu 2021. Píšu o politice, školství nebo lidských právech. Specializuji se na témata související se zájmem mladých lidí o veřejné dění a jejich zapojení do politiky. Jinak studuji gymnázium ve Svitavách a vedle Studentských listů spolupracuji s dalšími médii.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..