Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) zdvihl vlnu pozdvižení po zveřejnění fotek, které ho vyobrazovaly na podzim 2017, jak přímo ve sněmovním sálu zpívá a hraje na kytaru na předsednickém pultu Poslanecké sněmovny. Opozice ho vyzývá k rezignaci, Vondráček se nejprve obhajoval, aby se poté všem, kterých se to mohlo dotknout, omluvil.

Událost, o níž informoval server Seznam Zprávy, Vondráček označil za uzavřenou akci. Šlo podle něho o rozlučku s končícími poslanci. Odehrála se v říjnu 2017. Vondráček, jak popsal, zahrál tři písně společně s Miloslavem Janulíkem (ANO).

„Jestliže jsem se dotkl něčích citů, jestli to opravdu bere jako znesvěcení, jestli to bere nikoli jako trošku uvolnění, jako zlidštění toho prostoru, tak mě to mrzí a moc se za to omlouvám,” řekl Vondráček Frekvenci 1.

Jedním z nejhlasitějších kritiků byla bývalá předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová (ODS), která zveřejněné fotografie „z mejdanu ANO ve Sněmovně” označila za projev neúcty k historickému a památkově chráněnému prostoru. Spolu s bezprostřední Vondráčkovou reakcí, že akce sálu prospěla a do budoucna by chtěl nějaké hudební vystoupení zopakovat, ilustrují podle ní aroganci, zpupnost a nepochopení povinností jednoho z nejvyšších ústavních představitelů. Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil soudí, že „poskakující poslanci hnutí ANO po předsednické lavici Poslanecké sněmovny je absolutní neúcta k ústavním institucím”. Část poslanců chce, aby se případem zabývala Sněmovna.

 

Šimon Rogner

Spoluzakladatel a bývalý šéfredaktor Studentských listů, teď píšící hlavně o politice. Redaktor ČT24 píšící o soudních kauzách a student žurnalistiky na Karlově univerzitě.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..