Rok 2018 s sebou přináší kulaté výročí 100 let od založení Československa, které vybízí k velkým oslavám. Přesně proto vznikl projekt Společné století aby připomněl důležité události, jež nás tímto společným stoletím provázely, a inspiroval lid osobnostmi, které náš národ posunovaly svými myšlenkami kupředu. Na oslavu našich 100 let přichází projekt také s výstavou Republika československá 19181939.

Masarykův ústav, Archiv AV ČR a Středisko společných činností AV ČR připravily jedinečnou výstavu s názvem Republika československá 1918–1939. Ta lidem od 3. září do 29. listopadu přiblíží vznik a vývoj meziválečného Československa od jeho vzniku až do zániku před 2. světovou válkou. Vstup je zdarma.

Oficiální obrázek výstavy

Výstava se postupně představí ve 24 městech České republiky, v každém městě se zdrží asi měsíc. Stále probíhá v Ústí nad Labem na Mírovém náměstí, v Praze na náměstí Jana Palacha, v Hradci Králové na náměstí 28. října, v Jihlavě v parku Gustava Mahlera, v Mělníku na náměstí Míru, v Ostravě v Husově sadu, ve Vsetíně na Svárově 1080 a v Opavě na Horním náměstí.

Více informací naleznete na tomto odkaze.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..