Cílem kampaně Zůstaň negativní je upozornit na zvyšující se počet lidí nakažených virem HIV. Od 28. července se plakáty, které pro neziskovou organizaci Loono zpracovala agentura Isobar, objeví na 91 místech po celé Praze.

Loono upozorňuje, že za posledních 12 měsíců přibylo v České republice 218 případů infekce HIV, celkově je pak na nemoc přes 3 600 pozitivně testovaných pacientů. Právě proto se v letošním roce zaměřilo na prevenci pohlavní nemoci AIDS, kterou způsobuje virus HIV. Kampaň podpořilo i ministerstvo zdravotnictví.

„Pražané se budou moct setkat se dvěma vizuály kampaně. Ty budou nabádat k používání kondomu jakožto nejspolehlivějšímu antikoncepčnímu prostředku, který chrání před nemocí HIV. Druhý vizuál navíc připomene význam pravidelného testování,” píše Loono v tiskové agentuře a dodává, že více informací včetně ochrany před pohlavními nemocemi lze nalézt na serveru www.doledobry.cz.

Offlině kampaň doplní i aktivity v online prostředí. Loono nabídne tematicky zaměřené podcasty, edukační videa i vzdělávací obsah na sociálních sítích. Dále pokračuje i kampaň Dole dobrý, jejíž aktivity budou probíhat i v rámci školení ve firmách, školách a na festivalech.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..