Studentsk� listy
Gmail Instagram Facebook Twitter

Kdo jsme?

Jsme médium zaměřené na studenty. Na rozdíl od podobných takových projektů jsme ale kompletně spravováni studenty. Nespadáme pod žádné další médium, jsme samostatně fungující projekt pro všechny mladé lidi, kteří se chtějí dozvědět zajímavé informace podané přesnou a srozumitelnou formou!

Zaměřujeme se na témata, ke kterým dnes mladý člověk nemá tak velký vztah, případně jim nerozumí. Ať už je to politika, finance, média či školství, všechny tyto oblasti se mladých lidí akutně dotýkají, a přesto tomu neodpovídají jejich znalosti.

Dáváme si proto za cíl o těchto tématech přesně a srozumitelně informovat. Bez zabarvení, bez nadržování té či straně. Články podložené fakty z ověřených zdrojů jsou samozřejmostí, na kterou klademe velký důraz.

Pokud máte kontakt ohledně našeho projektu, zájem o spolupráci nebo reklamu, napište nám na e-mail info@slisty.cz.

A to jsme my:

Šimon Rogner, šéfredaktor (simon.rogner@slisty.cz)
Mé okolí mi říká, že jsem workoholik. A taky perfekcionista, občas až příliš velký. Studuji v oktávě gymnázia, vydělávám si psaním o hokeji, ve svém volném čase čtu, diskutuju a naslouchám. Tady na Studentských listech jsem šéfredaktorem a jedním ze spoluzakladatelů. Jsem moc rád, že mohu být součástí projektu s tolika mladými ambiciózními lidmi.

 

Lukáš Saturka, zástupce šéfredaktora (lukas.saturka@slisty.cz)
Perfekcionista, který se stará o to, aby náš projekt fungoval. Zajímám se o politiku, ekonomii a sporty. Mým cílem je vybudovat dlouhotrvající projekt, který bude dávat smysl. Mám rád smysluplné knihy a hudbu. Mým snem je žít celý život ve svobodné zemi. Milovník Prahy. Jo, a občas budu psát i nějaké komentáře.

 

Jakub David, programátor
Když jsem se dozvěděl o tomto projektu, ihned jsem chtěl nějakým způsobem pomoci. Jelikož jsem programátor samouk, pomáhám s IT správou. V zásadě všechno, co se zde bude špatně zobrazovat nebo se nebude vůbec načítat, je moje chyba, takže neváhejte a pište rozčílené emaily na výše uvedené maily. Ve volném čase se věnuji práci v IT a všem možným sportům, především těm zimním. Jestli hledáte někoho na hokej, nebo snowboard, tak jsem váš člověk.

Julie Šafováredaktorka
Jsem studentkou osmého ročníku pražského gymnázia. Zajímám se o politiku a miluji kulturu ve všech jejích podobách. Ráda diskutuji, i o těch nejmenších maličkostech třeba filmech či literatuře. Těší mě dělat cokoliv, co má smysl. I proto jsem nadšená, že mohu být součástí takové iniciativy, jako jsou právě Studentské listy.

 

Martin Dlouhý, redaktor
Chodím na střední školu a užívám si cokoliv, co je alespoň trošku kontroverzní. Tomu odpovídají i náměty mých článků, obzvlášť komentářů. Mimo Studentské listy chodím na Model UN, zajímám se o politiku, právo a průniky dalších společenských věd. Jako největší hodnotu naší společnosti vnímám svobodu slova a médií, bez kterých by nemohla být ani svoboda jednotlivců. To pro mě byla velká motivace pro spoluzaložení Studentských listů.

 

David Vápeník, redaktor
Liberální snílek. Idealista, který často upřednostňuje vlastní myšlenky nad každodenními povinnostmi. Hudebník. A hrdý Evropan. A pak taky student, který věří ve studenty a ve vzdělání, jakožto nejpodstatnější pilíř svobodné společnosti. Proto Studentské listy, kde se věnuji politice, školství a komentářům.

 

Valérie Štylerová, redaktorka
Psaní a ještě více předávání relevantních, zajímavých a pravdivých informací je mou vášní – proto jsem velmi ráda, že mohu přispívat do SL v rubrice Kultura a volný čas a sama se sem tam něco nového přiučit v ostatních rubrikách.

 

 

Štěpán Strnad, redaktor
Liberální konzervativec, student, „sportovec”, vlastenec, člen ODS. Milovník hudby, historie, videoher a politiky. Jsem velice aktivní člověk a svoboda je pro mě vším. Aktivně participuji v Mladých občanských demokratech a ODS. V budoucnosti se plánuji věnovat profesně vysoké politice a nebojím se nazývat věci pravými jmény. Ve svých komentářích si rozhodně neberu servítky.

 

Kateřina Nováková, redaktorka
Perfekcionistka, minimalistka a tak trochu všeuměl. Ve volném čase hraji beach volejbal, golf, na kytaru, občas maluji, zajímám se o skandinávskou a britskou historii, architekturu, vymýšlím projekty dobrovolnictví a cestuji. Možná proto jsou mým životním mottem citáty Roberta Fulghuma. Psaním ve Studentských listech bych chtěla docílit toho, aby měli mladí lidé obecný přehled o světě kolem nich, abychom všichni vytvořili společnost, která si bude navzájem pomáhat a abychom se stali vyspělou generací.

Alexandr Romancov, redaktor

Vojtěch Brodský, redaktor

Ema Zvolánková, redaktor

Filip Svoboda, redaktor

Jan Španiel, redaktor

Matěj Kolář, redaktor

Ondřej Nykl, redaktor

Vojtěch Federsel, redaktor

Vojtěch Petrů, redaktor

Tereza Šandová, redaktorka