Studentsk� listy
Gmail Instagram Facebook Twitter

Kdo jsme?

Jsme médium zaměřené na studenty. Na rozdíl od podobných takových projektů jsme ale kompletně spravováni studenty. Nespadáme pod žádné další médium, jsme samostatně fungující projekt pro všechny mladé lidi, kteří se chtějí dozvědět zajímavé informace podané přesnou a srozumitelnou formou!

Zaměřujeme se na témata, ke kterým dnes mladý člověk nemá tak velký vztah, případně jim nerozumí. Ať už je to politika, finance, média či školství, všechny tyto oblasti se mladých lidí akutně dotýkají, a přesto tomu neodpovídají jejich znalosti.

Dáváme si proto za cíl o těchto tématech přesně a srozumitelně informovat. Bez zabarvení, bez nadržování té či straně. Články podložené fakty z ověřených zdrojů jsou samozřejmostí, na kterou klademe velký důraz.

Pokud máte kontakt ohledně našeho projektu, zájem o spolupráci nebo reklamu, napište nám na e-mail info@slisty.cz.

A to jsme my:

Šimon Rogneršéfredaktor (simon.rogner@slisty.cz)
Student práva a žurnalistiky na Univerzitě Karlově. Zakladatel a šéfredaktor Studentských listů. Šéfredaktor hokejové redakce HC Slavia Praha. Redaktor společnosti eSports pro Hokej.cz a NHL.cz. Píšu o školství a politice. Jsem moc rád, že mohu být součástí projektu s tolika mladými ambiciózními lidmi.

 

Lukáš Saturka, zástupce šéfredaktora (lukas.saturka@slisty.cz)
Perfekcionista, který se stará o to, aby náš projekt fungoval. Studuji IES FSV UK. Zajímám se o politiku, ekonomii a sporty. Mým cílem je vybudovat dlouhotrvající projekt, který bude dávat smysl. Mám rád smysluplné knihy a hudbu. Mým snem je žít celý život ve svobodné zemi. Milovník Prahy. Jo, a občas budu psát i nějaké komentáře.

 

Jakub David, programátor
Když jsem se dozvěděl o tomto projektu, ihned jsem chtěl nějakým způsobem pomoci. Jelikož jsem programátor samouk, pomáhám s IT správou. V zásadě všechno, co se zde bude špatně zobrazovat nebo se nebude vůbec načítat, je moje chyba, takže neváhejte a pište rozčílené emaily na výše uvedené maily. Ve volném čase se věnuji práci v IT a všem možným sportům, především těm zimním. Jestli hledáte někoho na hokej nebo snowboard, tak jsem váš člověk.

Julie Šafováredaktorka
Jsem studentkou prvního ročníku žurnalistiky na Univerzitě Karlově. Zajímám se o politiku a miluji kulturu ve všech podobách. Ráda diskutuji, i o těch nejmenších maličkostech třeba filmech či literatuře. Těší mě dělat cokoliv, co má smysl. I proto jsem nadšená, že mohu být součástí takové iniciativy, jako jsou právě Studentské listy.

 

Martin Dlouhý, redaktor
Chodím na Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a užívám si kontroverzní témata, čemuž odpovídají i náměty mých článků. Mimo Studentské listy se účastním i Modelů UN, zajímám se o politiku, právo a průniky dalších společenských věd. Jako největší hodnotu naší společnosti vnímám svobodu slova a médií, bez kterých by nemohla být ani svoboda jednotlivců. To pro mě byla velká motivace pro spoluzaložení Studentských listů.

Valérie Štylerováredaktorka
Studentka žurnalistiky na FSV UK. Kromě přispívání do Studentských listů (primárně rubriky Kultura a volný čas, Politika a Historie) se věnuji i dobrovolnictví v environmentálně vzdělávacím oddílu pro mládež a webovému marketingu. Nejčastěji k nalezení s propiskou a blokem v ruce a dvaceti neodbytnými otázkami v hlavě.

 

Kateřina Nováková, redaktorka
Studentka práv a mezinárodních vztahů Masarykovy univerzity. Redaktorka a ilustrátorka Studentských listů. Členka sekretariátu Pražského studentského summitu. Jsem zastánkyní názoru, že umění se vyjadřovat, jak písemně, tak mluveně, je jednou z největších ctností.

 

Vojtěch Petrů, vedoucí politické rubriky
Aktuálně studuji Gymnázium ve Svitavách. Nejradši píšu komentáře a analýzy. O české politice nebo o střední a východní Evropě, což je moje srdcovka. Ve Studentských listech zároveň vedu politickou rubriku. Jinak taky rád čtu (hlavně Lovecrafta) a čas od času se pokouším psát povídky. Snažím se zapojovat do různých akcí pro studenty, takže mě taky můžete potkat například na projektu ČMAK.

David Vápeník, redaktor
Student hradeckého gymnázia, „havloidní“ snílek, chvilkař a tak podobně. Ve Studentských listech píšu o historii, politice či školství.

 

 

Filip Svoboda, redaktor
Jsem studentem žurnalistiky zajímajícím se o videohry, film, divadlo, hudbu a vůbec především kulturu v celém jejím rozsahu.

 

 

Tereza Šandová, redaktorka
Moc mě nezajímá politika, ale neříkám to nahlas. Miluji všechno krásné, co se kolem mě děje. Od antických soch až po moderní umění, všechno má své kouzlo. Proto se podílím na tvorbě článků v rubrice Kultura. Místo rapu si pustím raději Schuberta a dokážu se s tebou bavit o čemkoli. Studentské listy mi každý den připomínají, že je důležité rozvíjet to, co máte rádi, a proto tu jsem.

 

Vojtěch Federsel, redaktor
Student královéhradeckého gymnázia se zájmem ve společenských vědách. Žurnalistice se věnuje v rámci celostátních Studentských listů a pod svým vedením měl lokální Štafle. Volnočasovou zálibou mu je skauting.

 

 

Natalie Zichová, redaktorka
Jsem studentka vysoké školy, která miluje cestování, sport a chemii. Mimo jiné mou zálibou je komunikace sama o sobě, ráda se učím nové jazyky, objevuji komunikační prostředky nebo předávám lidem informace skrze články.

 

 

Vojtěch Brodský, redaktor
Jsem gymplák kytarista a amatérský herec. Zajímám se o dění ve společnosti, politiku a historii. Mám rád dlouhé cesty na kole a miluju přírodu. Jsem ze srdce skaut a rád objevuji nové knížky.

 

 

Ema Zvolánková, redaktorka
Jsem studentka pražského gymnázia milující soul, detektivky a psaní smyšlených příběhů. Do Studentských listů přispívám články o zajímavých historických událostech nebo osobnostech, které stojí za zmínku. Jsem ráda, že mohu být součástí týmu, jehož společným cílem je sdělovat mladým smysluplné informace.

 

Alexandr Romancov, redaktor
Jsem student střední školy v Praze a odjakživa mě zajímaly dějiny a politika. Zabývám se hlavně děním u nás a v USA. Ve volném čase rád chodím na procházky a ještě radši s přáteli do hospody na pivo.

 

 

Matěj Kolář, redaktor
Studuji žurnalistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci. Vedle Studentských listů mi vyšly články například na webech Frontman.cz, Mediator1 nebo Časopis Ink. Slyšet mě můžete taky na studentském rádiu UP AIR, kde moderuji pořad o zahraničním dění Za hranice. Na Studenských listech si můžete přečíst například mé komentáře o slovenské politice.

 

Jan Španiel, redaktor
Studuju třetí ročník Gymnázia Pardubice. Pokud ho jednoho dne taky dodělám, rád bych se věnoval právu a mezinárodním vztahům. Mojí vášní jsou simulace jako ČMAK nebo Pražský studentský summit.

 

 

Michael Cardal, redaktor
Jsme studentem 4. ročníku Masarykovy obchodní akademie v Jičíně, oboru se zaměřením na cízí jazyky. Před lety mě začala bavit americká politika a od té doby mě nepustila – baví mě si o ní povídat, psát nebo i komentovat aktuální dění na Capitol Hillu. Důležitými tématy jsou pro mě i změny klimatu a boj LGBTQ+ komunity za rovnoprávnost. Až s trochou štěstí udelám maturitu, chtěl bych pokračovat na studium sociální politiky nebo mezinárodních vztahů, ale uvidíme, kam mě vítr zavane.

Ondřej Nykl, redaktor