Jsme nezávislé médium zaměřené na studenty spravované výhradně studenty. Nestojí za námi žádný oligarcha a žijeme z podpory našich čtenářů, čímž jsme v českém mediálním prostředí unikátní. Jsme největší nezávislé studentské médium v Česku.

Zaměřujeme se na témata, která mladé zajímají, a snažíme se podporovat mladé lidi v zájmu o veřejné dění. Píšeme o politice a snažíme se přinášet kvalitní studentské komentáře. Věnujeme se českému školství, jehož stav nás trápí, a přinášíme silná kulturní témata. Informujeme o akcích a příležitostech pro mladé lidi a tvoříme širokou diskusní platformu, v rámci níž dáváme prostor mladým politikům a aktivistům.

Věříme, že zdravá a pluralitní mediální scéna demokratické země potřebuje nezávislá studentská média, která přinášejí do veřejného prostoru témata blízká mladým lidem a jejich úhlu pohledu.

Pokud máte otázky či zájem o spolupráci nebo reklamu, tak nám napište na info@slisty.cz

Adresa redakce: Hybernská 998/4, 110 00 Nové Město, Praha

A to jsme my:

Profilový obrázek

Jakub Roubíček, šéfredaktor (jakub.roubicek@slisty.cz)
Jsem (zatím) studentem Východoevropských studií a žurnalistiky v Praze. Kromě toho se také zajímám o historii, politiku a gaming. Rád chodím po horách a koukám na The Room.

Julie Šafová, zástupkyně šéfredaktora (julie.safova@slisty.cz)
Jsem studentkou žurnalistiky a politologie na Univerzitě Karlově. Zajímám se o politiku a miluji kulturu ve všech podobách, od těch nejčistších, po ty nejpokleslejší. Ráda se hádám i o nejmenších maličkostech. Těší mě dělat cokoliv, co má smysl. I proto jsem nadšená, že mohu být součástí takové iniciativy, jako jsou právě Studentské listy.

Vojtěch Petrů, člen vedení, redaktor (vojtech.petru@slisty.cz)
Bývalý šéfredaktor. Na Studentských listech působím od listopadu 2021. Píšu o politice, školství nebo lidských právech. Specializuji se na témata související se zájmem mladých lidí o veřejné dění a jejich zapojení do politiky. Jinak studuji gymnázium ve Svitavách a vedle Studentských listů spolupracuji s dalšími médii.

Filip Svoboda, vedoucí kulturní rubriky, člen vedení (filip.svoboda@slisty.cz)
Studuju žurnalistiku a na listech mám na starosti kulturní rubriku. Píšu o videohrách na Zing.cz.

Profile photo for Aleš MichalAleš Michal, spolupracovník redakce, člen vedení
Interní doktorand oboru politologie na FSV UK a spolupracovník redakce.

Jakub Hříbek, redaktor, člen vedení (jakub.hribek@slisty.cz)
Student žurnalistiky na Fakultě sociálních věd UK píšící o domácí a světové politice. Žurnalistika je můj život.

Profile photo for Šimon RognerŠimon Rognerredaktor, spoluzakladatel projektu (simon.rogner@slisty.cz)
Spoluzakladatel a bývalý šéfredaktor Studentských listů, teď píšící hlavně o politice. Redaktor ČT24 píšící o soudních kauzách a student žurnalistiky na Karlově univerzitě.

Profile photo for Lukáš SaturkaLukáš Saturka, redaktor, spoluzakladatel projektu (lukas.saturka@slisty.cz)
Spoluzakladatel a bývalý zástupce šéfredaktora Studentských listů. Student ekonomie z Prahy. Donedávna na IES FSV UK, od října (snad) na VŠE.

Ladislav Perný, správce IT
Studuji 5. ročníku 8-mi letého oboru gymnázia na Krkonošském gymnáziu a SOŠ, pracovišti Vrchlabí. Mimo své školní aktivity se věnuji jak práci na projektu Studentských listů, tak i svému angažmá ve školní politice, v rámci například KPMKK, z. s., dále se zajímám o fotografování.

Anna Dostálová, redaktorka
Studentka chomutovského gymnázia. Ve volném ráda čtu a cestuji.

Adéla Krátká, redaktorka
Studentka osmiletého gymnázia s hlavou v oblacích a myšlenkami často až na Korejském poloostrově. Aktivní středoškolačka s láskou k informacím.

Adéla Mikešová, redaktorka
Studuji magisterské obory ukrajinistika a komparatistika na FF UK. Pracuji jako překladatelka-tlumočnice a zabývám se sociálními fenomény, feminismem, kulturou a LGBTQ+ tematikou. Ve volném čase se věnuji skautingu, turistice, psaní, umění, architektuře nebo šermu. Neobyčejně mě fascinuje ukrajinská i česká avantgarda a ráda chodím do Veletržního paláce. A jsem tak trochu kávový snob.

Bianca Chuffartová, redaktorka
Jsem Bianca, ale říká se mi Bibi. Původem jsem napůl Francouzka, ale nemám ráda sýry a v zapečených šnečích si také nijak zvlášť nelibuji. Místo toho ráda píšu. Potkat mě můžete v okolí gymnázia Postupická (někdy i uvnitř).

David Čížek, redaktor
Jsem studentem gymnázia a nadšencem do politiky. Ve volném čase poslouchám hudbu nebo luštím křížovky.

Dominik Fiala, redaktor
Student žurnalistiky. Fotím, píšu poezii a hraju na klavír.

Hana Kopecká, redaktorka
Redaktorka Studentských listů

Erika Kubálková, redaktorka
Jsem umělkyně, zajímám se o humanitní vědy, moderní umění, emancipační hnutí a především témata genderu, queer, umění a disabilities.

Eva Dorota Czerneková, redaktorka
Studuji na gymnáziu na Praze 1. Když mám chvilku volného času, uvařím si šálek dobrého čaje a pustím se do čtení. Nejraději čtu klasiky a příběhy odehrávající se za druhé světové války. Mimo jiné jsem velkou fanynkou Harryho Pottera.

Eva Závadová, redaktorka
Studuju Žurnalistiku a Politologii na Univerzitě Karlově. Mimo školu se zajímám o Balkán, kam vždycky ráda zajedu, baví mě hrát na kytaru a ráda čtu.

Jiřina Marešová, redaktorka
Aktuálně studuji veterinární lékařství v Brně, od příštího roku snad žurnalistiku v Praze. Zajímám se o politiku a vzdělávání. Ve volném čase trávím čas nad knížkami nebo se svými psy.

Johana Matre, redaktorka
Chodím na SŠ a v budoucnu bych chtěla být novinářkou, tak jsem se pro načerpání zkušeností zapojila do redakce.

Laura Prachárová, redaktorka
Již třetím rokem studuji na gymnáziu v Břeclavi. Kromě toho, že ráda píšu a poslouchám hudbu, věnuji se také vedení školní samosprávy a zajímám se o dění okolo sebe. Ráda něco tvořím, a jsem tedy otevřená naprosto jakékoliv činnosti vyžadující pořádnou dávku kreativity. Jo, a taky piju hodně kafe.

Lukáš Hladík, redaktor
Ahoj, jmenuji se Lukáš Hladík a jsem studentem druhého ročníku pražského gymnázia. Nejvíce mě naplňuje pomáhat lidem, bavit lidi, vzdělávat je nebo zkrátka jim jen dávat myšlenky k zamyšlení. Od toho se odvíjí většina mých zájmů, miluju kulturu, převážně divadlo. Také mám rád cokoliv spojeného s historií a samozřejmě psaní článků. Jednou bych se chtěl stát učitelem, proto je pro mě také blízké téma českého školství.

Nina Fořtíková, redaktorka
Studuji v sextě na pražském gymnáziu. Ráda se učím o věcech, co se dějí kolem nás ve světě. Ráda cestuji a čtu, především o historii nebo o vědeckých objevech. Své myšlenky si ráda zaznamenávám a jsem ráda, že je tady ve Studentských listech budu moct šířit dál.

Renata Pernegrová, redaktorka
Jsem studentka gymnázia a ráda bych pokračovala studiem v zahraničí. Zajímám se o politiku, mezinárodní vztahy a historii. Ráda čtu, rekreačně sportuji a zajímá mě zdravý životní styl. Píši pro Youth Journalism International(YJI)a mezi má oblíbená témata na články patří zahraniční politika a diplomacie.

Roxane Hamilton, redaktorka
Jsem studentkou kvinty na gymnáziu. Vášnivá čtenářka se zálibou v umění. Své myšlenky si ráda zaznamenávám a jsem ráda, že je mám možnost sdílet na Studentských listech. Žiji rozmanitý život, jeden na poli se svými psy ve velikosti poníků, druhý na konferenci v Římě v obleku. Zajímám se o kulturu, historii a ráda cestuji.

Vojtěch Štantejský, redaktor
Jsem studentem Gymnázia v Ústí nad Orlicí. Zajímám se o kulturu, politiku a historii. Ve volném čase rád čtu a poslouchám hudbu.

Velký dík za práci na Studentských listech patří našim bývalým redaktorkám a redaktorům, kteří už u nás nepůsobí. Bez vás by takový projekt nikdy nevznikl a nefungoval, děkujeme!