Kdo jsme

Jsme médium zaměřené na studenty. Na rozdíl od dalších takových projektů jsme ale kompletně spravováni studenty. Nespadáme pod žádné další médium, jsme samostatně fungující projekt pro všechny mladé lidi, kteří se chtějí dozvědět zajímavé informace podané přesnou a srozumitelnou formou!

Zaměřujeme se na témata, ke kterým dnes mladý člověk nemá přístup, takže se o ně ani nemůže zajímat. Ať už je to politika, finance, média či školství, všechny tyto oblasti se mladých lidí akutně dotýkají, a přesto tomu jejich znalosti neodpovídají.

Dáváme si proto za cíl o těchto tématech přesně a srozumitelně informovat. Bez zabarvení, bez nadržování té či oné názorové straně. Články podložené fakty z ověřených zdrojů jsou samozřejmostí, na kterou klademe velký důraz.

Pokud máte kontakt ohledně našeho projektu, zájem o spolupráci nebo reklamu, napište nám na e-mail info@slisty.cz.

A to jsme my:

Šimon Rogner, šéfredaktor (simon.rogner@slisty.cz)

Jsem idealista, který si stojí za svým názorem, občas až příliš tvrdohlavě. Workoholik, když jím chci být, jinak lenoch. A taky perfekcionista s nádechem performera. Píši o hokeji, zajímám se o politiku a rád se hádám. Tady na Studentských listech jsem šéfredaktor. Jsem moc rád, že mohu být součástí projektu s tolika mladými ambiciózními lidmi.

Lukáš Saturka, Project manager (lukas.saturka@slisty.cz)

Perfekcionista, který se stará o to, aby náš projekt fungoval. Starám se o všechny složky tohoto nového projektu, aby vše šlapalo, jak má. Zajímám se o politiku, ekonomii a sporty. Mým cílem je vybudovat dlouhotrvající projekt, který bude dávat smysl. Mám rád smysluplné knihy a hudbu. Mým snem je žít celý život ve svobodné zemi. Milovník Prahy. Jo, a občas budu psát i nějaké komentáře.

Ondřej Maršák, šéf financí a fundraisingu (ondrej.marsak@slisty.cz)

Jsem pražský středoškolák, který dělá rád všechno, co nesouvisí se školou. Pracuji proto na projektech jako GOMUN, pražský Středoškolský sněm nebo právě Studentské listy, kde se starám o peníze. Zajímám se o politiku, vzdělávání, technologie a management a v létě nejraději vyrazím do hor.

 

Martin Dlouhý, projektový manažer (martin.dlouhy@slisty.cz)

Chodím na střední školu a užívám si cokoliv, co je alespoň trošku kontroverzní. Tomu odpovídají i náměty mých článků, obzvlášť komentářů. Mimo Studentské listy chodím na Model UN, zajímám se o politiku, právo a průniky dalších společenských věd. Jako největší hodnotu naší společnosti vnímám svobodu slova a médií, bez kterých by nemohla být ani svoboda jednotlivců. To pro mě byla velká motivace pro spoluzaložení Studentských listů.

Jan Dunder, vedoucí rubriky školství, editor

Idealista, v jehož hlavě se neustále rodí nové myšlenky a nápady. Především mě pálí problémy současného školství, protože věřím, že klíčem k lepší společnosti je právě reforma vzdělávacího systému. Když mě ale zrovna neuvidíte diskutovat o školství, politice nebo filozofovat o životním štěstí, pak budu nejspíš někde v koutě psát básně, tvořit hudbu, zpívat, tančit a usmívat se na svět.

Jakub David, programátor

Když jsem se dozvěděl o tomto projektu, ihned jsem chtěl nějakým způsobem pomoci. Jelikož jsem programátor samouk, pomáhám s IT správou. V zásadě všechno, co se zde bude špatně zobrazovat nebo se nebude vůbec načítat, je moje chyba, takže neváhejte a pište rozčílené emaily na výše uvedené maily. Ve volném čase se věnuji práci v IT a všem možným sportům, především těm zimním. Jestli hledáte někoho na hokej, nebo snowboard, tak jsem váš člověk.

David Vápeník, redaktor

Liberální snílek. Idealista, který často upřednostňuje vlastní myšlenky nad každodenními povinnostmi. Hudebník. A hrdý Evropan. A pak taky student, který věří ve studenty a ve vzdělání, jakožto nejpodstatnější pilíř svobodné společnosti. Proto Studentské listy, kde se věnuji politice, školství a komentářům.

 

Julie Šafováredaktorka
Jsem studentkou sedmého ročníku pražského gymnázia. Zajímám se o politiku a miluji kulturu ve všech jejích podobách. Ráda diskutuji, i o těch nejmenších maličkostech třeba filmech či literatuře. Těší mě dělat cokoliv, co má smysl. I proto jsem nadšená, že mohu být součástí takové iniciativy, jako jsou právě Studentské listy.

 

Georgia Hejduk, redaktorka

Liberální, LGBT+ a všeobecně přátelská osoba, která ráda pomáhá dělat lidem lepší život. Pracuji na projektech na velmi širokém spektru od sociální změny po vzdělávání. Žiji s několika životními hesly, nejvíce: Nečekej, až někdo za tebe udělá změnu, udělej změnu sama. Mimo jiné pracuji na osvětě šikany ve společnosti. Jinak mě baví politika, kamarádi a trošku i diskuze, i proto píšu pro Studentské listy.

Valérie Štylerová, redaktorka

Letos v maturitním ročníku na pražském gymnáziu, v budoucnu se nejspíše jeví studium sociologie. Psaní a ještě více předávání relevantních, zajímavých a pravdivých informací je mou vášní – proto jsem velmi ráda, že mohu přispívat do SL v rubrice Kultura a volný čas a sama se sem tam něco nového přiučit v ostatních rubrikách.

 

Anna Štětková, redaktorka

Jsem studentka Dvořákova gymnázia v Kralupech nad Vltavou, která jednoduše miluje psaní, a navíc si myslí, že nejlepší cesta k tomu, se něco naučit, je skrze redaktorskou činnost. Kromě aktivní tvorby literárních „skvostů“ mám samozřejmě ráda i tu pasivní – když je knížka dobře napsaná, na žánru podle mě nezáleží. Mimo jiné zpívám v kapele, hraji divadlo a cvičím aerobik. Ale mojí nejoblíbenější činností bylo, je a bude jezení jídla.

Václav Štěpán, redaktor

Ve Studentských listech mám na starosti rubriku cestování. Mimo to přispívám do Kultury a Politiky a to zvláště jako zahraniční redaktor v Německu.

 

 

Irena Andrašková, redaktorka

Ostravská studentka nadšená do technologií a inovací ve vzdělávání. Společně se podíváme na stav našeho školství a pokusím se přinést i poznatky z praxe. Potkat mě můžete na mnoha přednáškách pro moderní učitele v roli prezentujícího nebo v roli projekťáka různých IT-friendly eventů pro středoškoláky. Kromě toho se už přes deset let věnuju fokloru, který je mou životní láskou.

Jakub Rychlý, redaktor

Ve svém volném čase se věnuji převážně práci (jako programátor). Kromě toho se intenzivně věnuji zimnímu olympijskému sportu curlingu (kameny na ledě). Ve Studentských listech převážně píšu do rubrik cestování a technologie, ale občas zabrousím i do politických témat. Baví mě otevřenost a transparentnost projektů, které dávají smysl pro město a jeho chytrou část. Na to se také v rámci SL chci intenzivně zaměřit.

František Ježek, redaktor

Jsem realista, společenský konzervativec a ekonomický liberál. Rád se učím novým věcem. Sleduji světovou i domácí politiku a občas k ní napíšu komentář. Věřím, že Studentské listy mohou rozšířit rozhled (nejen) studentům. Organizuji MUN i jiné akce. Přitahuji kontroverzi.

 

Kateřina Nováková, redaktorka

Další perfekcionista, minimalista a tak trochu všeuměl. Ve volném čase hraji beach volleyball, golf, na kytaru, občas maluji, zajímám se o skandinávskou a britskou historii, architekturu, vymýšlím projekty dobrovolnictví a cestuji. Možná proto jsou mým životním mottem citáty Roberta Fulghuma. Psaním do listů bych chtěla docílit toho, aby měli mladí lidé obecný přehled o světě kolem nich, abychom všichni vytvořili společnost, která si bude navzájem pomáhat a abychom se stali vyspělou generací.

Lenka Drozdová, redaktorka

Sluníčkový člověk, jehož hlavním cílem je, aby lidé okolo něj byli spokojeni. Ráda okolí ukazuji, že nic není tak černé, jak se na první pohled může zdát. Obzory si rozšiřuji svými dvěma vášněmi – cestováním a knihami. Nerada tlachám o hloupostech, upřednostňuji hluboké debaty, v nichž každý projeví svůj individuální pohled na věc.

Pavlína Kroužková, redaktorka

Coby humanitně nadšená studentka pražského gymnázia a hlavní editorka Studentských listů se zajímám především o český jazyk ve všech jeho podobách. K tomu samozřejmě patří i, nejen česká, kultura – kvalitní literatura, filmy, divadlo. Zbývající volný čas věnuji pořádání různých výprav pro děti a v létě chození po přírodě. Ve Studentských listech také příležitostně píši o politice a rozličných kulturních událostech