Chceš se k nám přidat? Rádi Tě uvítáme!

Jsi aktivní student, který nechce jen nečinně přihlížet, ale chce také něco objevovat, tvořit a měnit? Chceš se podělit se čtenáři o své znalosti, zkušenosti, zážitky nebo názory? Tak neváhej a přidej se k nám. Ať už se zajímáš o politiku, stav našeho školství, počítačové hry, umíš dělat grafiky nebo třeba rád cestuješ, u nás si najde své místo každý.

Přihlášení pro sociální sítě.

Přihlášení pro IT.

Přihlášení pro redaktory.

V politické rubrice hledáme redaktory, kteří by psali shrnutí kauz a událostí, budoucí události nebo třeba komentáře. Snažíme se o co největší objektivitu, a proto podporujeme diverzitu názorů v našem týmu. Nezáleží nám tedy na tom, jak se politicky orientuješ, ale spíše na Tvých redaktorských schopnostech (tj. především publikovat ověřené informace z důvěryhodných zdrojů).

V oblasti školství můžeš reflektovat jeho současný stav, porovnávat ho se zahraničím a hodnotit jej. Nechceme však pouze ukazovat nedostatky a slepě kritizovat, ale také navrhovat a prosazovat změny. Nabízíme příležitosti k mnoha zajímavým rozhovorům, účastem na přednáškách i debatách a možnost práce v týmu školáků, kteří se o problematiku zajímají a sledují ji.

Možná sis všiml i článků z oblasti média a finance. Pokud cítíš stejně jako my naléhavou potřebu upozorňovat na fake-news a dezinformace a uvádět je na pravou míru, tato sekce je přesně pro Tebe. Bohužel ani finanční gramotnost u nás není na nejlepší úrovni, důkazem může být počet exekucí v naší republice, proto v oblasti finanční výchovy chceme zapracovat na vzdělání čtenářů. Zkrátka a dobře, zajímají-li Tě peníze či ekonomika, tak hledáme právě Tebe.

I zábava je potřebnou součástí života. My si to dobře uvědomujeme, a proto se nechceme omezovat jen na vážná témata. Uvítáme redaktory do rubriky kultury a volného času. Oblast kultury je velice různorodá. Můžeš se věnovat divadlu, filmu i výstavám. V oblasti volného času můžeš informovat o novinkách v oblasti technologií a dalších vychytávek.

Poslední oblastí, kterou se zabýváme, je historie. Věříme, že znalost českých i světových dějin patří mezi zásadní pro každého mladého člověka. Všichni jsme viděli záběry z televizních anket, v nichž se redaktoři ptají studentů na Miladou Horákovou či sametovou revoluci. Chceme se zasadit, aby co nejvíce mladých znalo základní dějinné události.

Nehledáme ale jen redaktory, hledáme i nějakého „ajťáka“ pro náš web a správce sociálních sítí. Máš-li zájem o některou z těchto rolí,  rádi Tě přivítáme na palubě. Správa sociálních sítí jsou nedílnou součástí každodenní redakční práce.