Studentsk� listy
Gmail Instagram Facebook Twitter

Chceš se k nám přidat? Rádi Tě uvítáme!

Jsi aktivní student, který nechce jen nečinně přihlížet, ale chce také něco objevovat, tvořit a měnit? Chceš se podělit se čtenáři o své znalosti, zkušenosti, zážitky nebo názory? Tak neváhej a přidej se k nám. Ať už se zajímáš o politiku, stav našeho školství, počítačové hry, umíš dělat grafiky nebo třeba rád cestuješ, u nás si najde své místo každý.

Přihlásit se můžeš na tomto odkaze!

V politické rubrice hledáme redaktory, kteří by psali shrnutí kauz a událostí, budoucí události nebo třeba komentáře. Snažíme se o co největší objektivitu, a proto podporujeme diverzitu názorů v našem týmu. Nezáleží nám tedy na tom, jak se politicky orientuješ, ale spíše na tvých redaktorských schopnostech (tj. publikovat ověřené informace z důvěryhodných zdrojů).

V oblasti školství můžeš reflektovat současný stav, porovnávat ho se zahraničím a hodnotit jej. Nechceme však pouze ukazovat nedostatky a slepě kritizovat, ale také navrhovat a prosazovat změny. Nabízíme příležitosti k mnoha zajímavým rozhovorům, účastem na přednáškách i debatách a možnost práce v týmu školáků, kteří se o problematiku zajímají a sledují ji.

Možná sis všiml i článků z oblasti média a finance. Pokud cítíš stejně jako my naléhavou potřebu upozorňovat na fake-news a dezinformace a uvádět je na pravou míru, tato sekce je přesně pro tebe. Bohužel ani finanční gramotnost u nás není na nejlepší úrovni, důkazem může být počet exekucí v naší republice, proto v oblasti finanční výchovy chceme zapracovat na vzdělání čtenářů. Zkrátka a dobře, zajímají-li Tě peníze či ekonomika, tak hledáme právě tebe.

I zábava je potřebnou součástí života. My si to dobře uvědomujeme, a proto se nechceme omezovat jen na vážná témata. Uvítáme redaktory do rubrik kultury a vědy, techniky a hry. Oblast kultury je velice různorodá. Můžeš se věnovat divadlu, filmu i výstavám. V oblasti vědy a techniky můžeš informovat o novinkách, předávat své herní zkušenosti a dávat čtenářům třeba tipy na zajímavé a užitečné aplikace.

Poslední oblastí kterou se zabýváme je cestování. Náplň této rubriky je velice jednoduchá, a to sdílet své zážitky z různých destinací. Mnoho lidí se například bojí cestovat do exotických východních zemí nebo států Jižní Ameriky a Afriky. Ovšem právě tyto cesty skýtají ty nejsilnější zážitky a my budeme moc rádi, pokud se rozhodneš se o ně podělit s našimi čtenáři i naším redaktorským a editorským týmem. Jsme Studentské listy; a možná čekáme právě na Tebe!

Nehledáme ale jen redaktory, jsi-li grafik, HR či PR expert, rádi Tě přivítáme u nás v týmu. Oblast HR se zabývá hledáním a přijímáním nových členů a starání se o ně. V oblasti PR se budeš starat o naše sociální sítě, odpovídat na zprávy, vymýšlet příspěvky apod. Jako grafik budeš připravovat grafické příspěvky na sociální sítě a obrázky ke článkům.

Snažíme se přinášet ověřené, objektivní a srozumitelné články, ale jsme jenom lidé a chybám se nelze vyhnout. Je pro nás však důležité o chybách a nedostatcích vědět, abychom s nimi mohli pracovat a minimalizovat jejich výskyt. Proto jsme vděční za veškerou zpětnou vazbu, dotazy, náměty a připomínky, které nám můžete posílat na info@slisty.cz.