Na tvorbě našeho obsahu a mediální propagaci spolupracujeme:

Knihovna Václava Havla
Knihovna Václava Havla shromažďuje, zkoumá, zveřejňuje, šíří a hájí myšlenkový, literární a politický odkaz velké postavy moderních českých dějin – spisovatele, dramatika, myslitele, bojovníka za lidská práva a československého a českého prezidenta. Zabývá se také osobnostmi, událostmi a jevy které s odkazem Václava Havla souvisí, a snaží se je přibližovat a zasazovat do dobového i současného kontextu.


S Knihovnou Václava Havla spolupracujeme na video sérii Studentský hlas o problémech českého školství z pohledu studentů, a také pořádáme společné debaty.

Pražský Barcamp
Začal v roce 2017 s cílem pomáhat studentům středních i vysokých škol k získávání lepších pracovních zkušenosti z různých oborů, inspirací od profíků nebo nabídkou rozmanitých praxí a stáží. Současně s tím jim pomáhá najít cestu k pochopení, v čem jsou jedineční a v čem mohou rozvinout své schopnosti (problém, se kterým se potýkala většina z nás).


Samotný program je řešen formou hlasování o přednáškách a uskuteční se ty, které obdrží nejvíce hlasů. Každý rok si přednášku na Barcampu vypíše více jak 40 zajímavých řečníků. Doprovodný program tvoří workshopy. Inovací posledních ročníků je možnost být součástí několika menších projektů, kde si studenti vyzkouší profesi nanečisto, a to vše v inspirujících prostorách společnosti Microsoft CZ, která je hlavním partnerem.

Studentské listy jsou mediálním partnerem Pražského Barcampu a pomáhají se zajištěním programu letošního ročníku.

Proti šedi
Společenský a kulturní web.

 

 

Promluvme si
Internetový pořad Promluvme si přichází s konceptem rozhovorů, ve kterých představuje osobnosti, nejen z politické scény, z osobnějšího pohledu.

 

 

Marconi
Děláme hodnotné informace dostupnější. Načítáme články pro názorová média do audio podoby. V současnosti Marconi dodává audio verze vybraných článků také Studentským listům, poslechnout si je můžete na našem webu nebo na Spotify.

 

Pokud máte o spolupráci či mediální partnerství se Studentskými listy zájem, napište na info@slisty.cz a domluvíme se na podrobnostech.