Jsi student střední školy a baví tě koukat na dokumenty a diskutovat o nich s přáteli? Zajímáš se o současné dění a kultura a média ti nejsou vůbec cizí? KineDok si pro tebe připravil workshop Jak psát o filmu!

KineDok je projekt alternativní distribuce dokumentárních filmů Institutu dokumentárního filmu a jedna z jeho aktivit je vzdělávací projekt Filmové školní kluby KineDok. Letos si pro studenty středních škol připravil speciální workshop Jak psát o filmu, který proběhne v šesti online lekcích v týdnu od 19. září do 21. listopadu (konkrétní data budou upřesněna) a je určen všem zapáleným středoškolákům bez ohledu na zkušenosti a je zcela zdarma.

Zkušení filmoví publicisté Vojtěch Rynda (Týden, Instinkt a Reflex) a Barbora Nemčeková (Kinečko) budou studenty učit, jak psát o filmu a cílem je na konkrétních filmech a ukázkách rozebrat, jak jsou natočené, jaké postupy používají a s jakým efektem.

Své výtvory budou moci účastníci publikovat na webu kinedok.net a budou se moci zúčastnit největší dokumentární akce zaměřené na filmy ze střední a východní Evropy East Doc Platform v Praze (2023). Kapacita je omezená, studenti se můžou hlásit do 14. září 2022 na email films@kinedok.net!

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..