Iniciativa Studenti pro Ukrajinu ve spolupráci s Národním divadlem Praha a přidruženými organizacemi pořádají třídenní nepřetržitý přenos Bdění pro Ukrajinu. Dobročinný přenos byl spuštěn 2. března od 19:00 na webových platformách a sociálních sítích Youtube, Facebook a Instagram. Další média iniciativě nabízejí rozšíření na svých platformách a přenos se bude promítat i v kulturních institucích regionů po České republice.

Vysílání zahajuje mimořádné zasedání cyklu ND talks s podtitulem Emergency Briefing – Ukrajina, po němž naváže stream vzkazů, debat a uměleckého programu z Provozní budovy B „Themos“ Národního divadla. „Prosíme občany České republiky o solidaritu a aktivní pomoc lidem, kteří se v těchto momentech ocitají vlivem kremelské agrese v nesnázích, či ohrožení života. Setrvejme a nespoléhejme na dosavadní pohodlí Evropy. Vyzýváme světové společnosti, aby finančně podporovali Ukrajinu a s okamžitou platností zablokovali své služby v Ruské federaci.

Neusínejme! Bděme pro Ukrajinu, která bdí pro nás. Bděme pro principy svobody a budoucnost Europy!“ uvádějí zástupci iniciativy Studenti pro Ukrajinu. Přenos bude sloužit nejen jako gesto podpory Ukrajině, ale zároveň bude směřovat diváka na neziskové organizace, například: Člověk v tísni, Paměť národa nebo Červený kříž, které mají veřejné sbírky, kde mohou lidé přispět. Akce vzniká ve spolupráci s přidruženými organizacemi, uměleckými seskupeními a umělci z České republiky.

Program bude složený z celé řady vystoupení, připravují se performance, koncerty, loutkové divadlo, scénická čtení a vzkazy herců Národního divadla. Mimo jiné proběhnou i dialogy s odborníky na aktuální situaci ve světovém dění. Mezi již potvrzené osobnosti z pražského kulturního prostředí jsou Martin Ryšavý, Václav Kopta, Jan Komínek či Xavier Baumaxa. Kromě Martina Ryšavého se bude účastnit i celá řada dalších pedagogů a studentů AMU. Iniciativa studentů je ohledně celé akce a nově vzniklé organizace v kontaktu a aktivně spolupracuje s rektorátem univerzity. Zájem dalších lidí stát se součástí akce a iniciativy neustále roste.

Iniciativa Studenti pro Ukrajinu je sdružení studentů, které vzniklo v okamžité reakci na útok Ruské federace na Ukrajinu. Cílem iniciativy je spojit a aktivizovat studenty po celé České Republice, ale také komunikovat se zahraničními institucemi, za cílem sjednocení humanitárních a protiválečných aktivit.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..