Skupina Brainz Studios přišla s inovativním zpestřením večerního programu pro kulturní nadšence. Ve spolupráci s pražským magistrátem vytvořila celosvětově unikátní projekt Brejlando, díky němuž diváci dostanou možnost sledovat svá oblíbená divadelní představení z pohodlí svého obýváku.

Divák si díky službě objedná brýle pro virtuální realitu, po jejichž nasazení se ocitá přímo v dění hry. Získává tak jedinečný pohled ze všech možných úhlů na herce a jejich dramatické výkony. Autoři projektu natočili vybrané inscenace 360stupňovou kamerou, která hru snímá přímo z jeviště.

Obývák se tedy mění v divadelní prostředí, kde mají díváci možnost stát se součástí hry. „Je to něco mezi filmem, divadlem a snem,“ popisuje kulturní zážitek Štěpán Kleník, jeden z tvůrců Brejlanda. 

Zdroj fotky.

Brejlando nabízí dosud neprozkoumaný způsob sledování divadla, které umocňuje rčení, že „všechno zlé pro něco dobré“. Diváci touží po kulturních zážitcích a díky novému projektu na ně mohou dosáhnout unikátní formou. Zároveň dostanou možnost přiblížit se svému oblíbenému herci jako nikdy předtím.

Divadlo zatím nabízí šťavnatý repertoár v podobě Hamleti Divadla Na Zábradlí a Perníkovou chaloupku Divadla Minor. Brzy přibude i Drábkova Elefantazie Městských divadel pražských nebo hra Pusťte Donu k maturitě! Divadla z každé vstupenky obrdží finanční podporu. 

„V každém představení se snažíme najít speciální klíč pro jeho převod do nového a doposud nepříliš prozkoumaného média, které nabízí spoustu zajímavých příležitostí,“ zmiňuje VR režisér a kreativní producent Brejlanda Petr Hanousek.

Zdroj fotky.

Lístky lze koupit on-line, přes GoOut.cz nebo přímo na stránkách Brejlanda. Kolem 17 až 19 hodin vypůjčené brýle dorazí až k zákazníkovi domů. Představení pak může sledovat doma ve svém volném čase, využít může i přestávky. Následně si brýle druhý den ráno kurýr znovu vyzvedne.

Služba je zatím dostupná pouze v Praze, brzy se ale rozšíří i do ostatních krajů. Cena lístků se pohybuje v rozmezí 599 až 1 399 korun, odvíjí se od počtu objednaných brýlí a variantě hry. VR divadlo funguje od 29. března. Tvůrci Brejlanda svému projektu věří a doufají, že se hojně rozšíří mezi diváky. 

Zdroj náhledového obrázku 

Roxane Hamilton

Jsem studentkou kvinty na gymnáziu. Vášnivá čtenářka se zálibou v umění. Své myšlenky si ráda zaznamenávám a jsem ráda, že je mám možnost sdílet na Studentských listech. Žiji rozmanitý život, jeden na poli se svými psy ve velikosti poníků, druhý na konferenci v Římě v obleku. Zajímám se o kulturu, historii a ráda cestuji.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..