Právě si prohlížíte „Často vyhrožoval, že se zabije, a sexuálně mě obtěžoval. Nemám na něj dobré vzpomínky,“ vypráví dcera sektáře
Z osobního archívu členů Bergerovy rodiny.

Již třikrát jsme vás informovali o nebezpečné české sektě Novija Gána Sepata. Nyní přinášíme exkluzivní rozhovor s jedním z mnoha biologických dětí Milana Bergera. Investigativnímu týmu se podařilo vypátrat jednu z jeho dcer a získat tak svědectví o jeho chování v mládí.

Jak se cítíš, když čteš o aktivitách svého biologického otce Milana Bergera alias Aurorana Dift Lavuse?

On vždy razil pravidlo, že nejsme jeho. Když šlo do tuhého, tak se nás prostě vzdal. Až kolem 11 – 12 let se o mě a o své další dcery začal zajímat. Ale ne z upřímné otcovské lásky.

O Milanu Bergerovi již jedna z jeho manželek uvedla, že se pokoušel sexuálně obtěžovat její dceru. Ty si nám přiznala, že se ti bohužel stalo něco podobného. Můžeš nám o tom něco říct? Chápeme, že je to velice citlivé téma.

Jak jsem říkala, začal se o mě najednou zajímat, když jsem byla větší. Jednou, když mě odvážel autem k babičce, tak řekl, že se musí stavit doma. Změnil trasu jízdy a zastavil se mnou na takové polní cestě. Zamkl mě v autě a řekl mi, že pokud jsem jeho dcera, tak mu vykouřím. A já mu řekla, že v tom případě nejsem jeho dcera. On mě dál přemlouval a říkal mi různé nechutné věci. Zasekla jsem se a odmítala se hnout, takže mě nakonec odvezl domů. 

Co se stalo potom? Nahlásila si to někde?

Strašně jsem se za to styděla a nevěděla jsem, co mám dělat. Řekla jsem to mamce, která mu zakázala se se mnou stýkat. Na policii jsme to tehdy nenahlásili. 

Co jiného si pamatuješ ze svého dětství a soužití s Milanem Bergerem?

Pamatuju si, jak mamce často vyhrožoval, že se zabije. Kdykoliv ho chtěla opustit, tak se zavřel v koupelně s nožem, že si něco udělá. To si pamatuju ještě jako dítě. Moje mamka od něj pak odešla, ale zjistila, že ji během manželství strašně zadlužil. Užíval si auta, drahé jídlo a další blbosti. Moje mamka potom musela splácet polovinu jeho dluhu. 

Měl tolik dluhů, že nám lidi pomalovali vrata a vymlátili okno, protože dlužil na všechny strany. Měl stavební firmu a lhal lidem, že je vyplatí později, a všechny peníze utrácel sám. Bylo to opravdu hrozné a na svoje dětství mám v ohledu něj jen špatné vzpomínky. Co vím, tak i další jeho manželky byly kvůli němu zadlužené a jedna snad musela jít i k soudu, protože na ni svedl zfalšované stavební deníky. 

Z osobního archívu členů Bergerovy rodiny.

Dovedeš si nějakým způsobem vysvětlit, proč se najednou začal prohlašovat za mimozemšťana a léčitele?

Nerozumím tomu, jak se dokázal takhle změnit. Ale začalo to už tím, že se stal veganem, když žil s Ivanou C. (Pozn. redakce: ženou, kterou nutil k prostituci a byla později zavražděna). Je pravda, že si na něj z dětství nepamatuji nic hezkého, takže mi to bohužel k jeho osobnosti zapadá. 

Jak je možné, že má takový úspěch?

Milan byl vždy zdatný řečník a dokázal kohokoliv ukecat. Když se na něj teď dívám, je mi až na zvracení. Myslím si, že je možná nemocný. 

Kdy ses s ním naposledy viděla?

Můj poslední kontakt s ním byl, když mi bylo 16 a snažil se mě stavět u soudu proti mámě, protože neplatil alimenty. Tím skončila celá naše debata. Chtěl totiž, abych popřela všechno, co pro mě mamka dělala a lhala u soudu. Když zjistil, že se mnou nemůže manipulovat, tak se na mě vykašlal a už se mi nikdy neozval.

Investigativní tým Studentských listů

Investigativní tým Studentských listů. Autoři textu jsou u některých článků z bezpečnostních důvodů v anonymitě.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..