Ceny Anděl za rok 2021 byly rozdány. Na nejvíce nominací dosáhla Ewa Farna, odnesla si cenu Sólová zpěvačka roku. David Stypka naposledy triumfoval se skladbou Farmářům. Tradiční vyhlášení s netradičním moderátorem Martinem „Mikýřem“ Mikyskou vzdalo poctu i Miru Žbirkovi.

Česká hudební akademie každoročně odměňuje zpěváky, zpěvačky i skupiny v různých kategoriích. Ewa Farna se svým albem Umami a singlem Tělo dosáhla na čtyři nominace, proměnila jednu v kategorii Sólová zpěvačka roku. Zesnulý David Stypka spolu se skupinou Bandjeez dosáhl svého posledního triumfu a posmrtně získal získal tři Anděly. Cenu přišla převzít jeho manželka Kateřina.

Do síně slávy akademie uvedla skladatele a písničkáře Jaroslava Uhlíře. Český autor mnoha pohádkových a dětských písní údajně nebyl oceněním překvapen.

Jednou z kategorií je i Objev roku. Tím se stala zpěvačka Annabelle se svou skladbou Runnin out of F* Time. Podobnou cenu si odnesla i z rozdávání minulého Českého slavíka. Celým večerem diváky ve Veletržním paláci i na obrazovkách České televize prováděl Martin „Mikýř“ Mikyska. Ten je znám především z pořadu Mikýřova úžasná pouť internetem.

Celý seznam výherců:

SÍŇ SLÁVY
Jaroslav Uhlíř
ALBUM
David Stypka & Bandjeez – Dýchej
SKLADBA
David Stypka & Bandjeez – Farmářům
SKUPINA
Mirai – Maneki Neko
SÓLOVÁ INTERPRETKA
Ewa Farna – Umami
SÓLOVÝ INTERPRET
David Stypka – Dýchej
OBJEV
Annabelle – Runnin’ Out Of F* Time
VIDEOKLIP
Annet X – Bylo nebylo (režie Jaroslav Moravec)

SLOVENSKÉ ALBUM
Lash & Grey – Blossoms of Your World
ALTERNATIVA A ELEKTRONIKA
Amelie Siba – Love Cowboys
FOLK
Vladimír Mišík – Noční obraz
JAZZ
Nikol Bóková – Prometheus
KLASIKA
Ivo Kahánek – Antonín Dvořák: Kompletní klavírní dílo
RAP
Smack – Chimera Pt. 3: Snake
ROCK
Sněť – Mokvání v okovech

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..