Právě si prohlížíte Česko vyšle na Eurovizi kapelu Vesna se slovanskou písní My sister’s crown a silným poselstvím

Česká republika vyšle na letošní ročník hudební soutěže Eurovision kapelu Vesna, která zvítězila v národním kole. Posluchače oslovila singlem My sister’s crown, který mísí hned čtveřici jazyků a jeho tématem je soudržnost slovanských národů. Výrazně komentuje také konflikt na Ukrajině, celá píseň je zaštítěna heslem #chooseloveoverpower.

Kapelu Vesna tvoří šestice žen. Nejvýraznější tváří je zpěvačka, textařka a skladatelka Patricie Fuxová, která spolupracovala i s takovými jmény, jako je Ewa Farna, Lucie Bílá nebo Václav Neckář. Doplňují ji Bára Juránková,  Tanita Yankova, Olesya Ochepovská hraje na klávesy, Markéta Mužátková na bicí a o baskytaru se stará Tereza Čepková. V národním kole porazily písničkáře Rodana a zpěvačky Maellu, Pam Rabbit a Markétu Irglovou.

Singl My sister’s crown zaujal už před Eurovizí i v zahraničí. Mimo silné poselství rezonuje využití hned několika jazyků. Zatímco významná část textu je posluchači předávána obligátní angličtinou, zaslechneme také češtinu, rapovou část v bulharštině a refrény v ukrajinštině. Ohlas vzbudil i videoklip plný symbolů a barev.

V loňské Eurovizi zvítězila ukrajinská kapela Kalush Orchestra. Ačkoli je zvykem, že stávající ročník hostí země, která v předchozím zvítězila, vzhledem k probíhající válce na Ukrajině zamíří tentokrát výpravy z celé Evropy do anglického Liverpoolu. Tam upřou diváci své zraky od 9. do 13. května.

Filip Svoboda

Studuju žurnalistiku a na listech mám na starosti kulturní rubriku. Píšu o videohrách na Zing.cz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..