Česko má ode dneška nového ministra zdravotnictví. Stal se jím dosavadní náměstek Fakultní nemocnice Brno Jan Blatný. Do funkce ho dnes jmenoval prezident Miloš Zeman. 

Dětský hematolog Blatný do funkce ministra nastupuje ve složité a vypjaté době, kdy se nedaří snižovat stále rostoucí čísla nakažených koronavirem, přibývá těžkých případů nemoci a nemocnice jsou na pokraji kapacit.

Hledání nového ministra zdravotnictví začalo minulý pátek, kdy bulvární deník Blesk otiskl fotky dnes již bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly (nestraník za ANO), které ho zachycovaly na noční návštěvě restaurace, jež v té době již měla být zavřená. Prymula tak porušil vlastní opatření, která vyhlásil za účelem zpomalení šíření nákazy.

Roman Prymula už nebude ministrem zdravotnictví. Hrubě porušil vlastní proticovidová opatření. Podrobnosti v článku ?

Zveřejnil(a) Studentské listy dne Pátek 23. října 2020

Objevila se tehdy řada konspiračních teorií, podle kterých byla kauza na Prymulu „ušitá“, někteří novináři mluvili o politické hře mezi premiérem Andrejem Babišem (ANO), prezidentem Zemanem a ministrem Prymulou. Babiš ještě v pátek oznámil,  že Prymula jako ministr končí. Následně začalo hledání jeho nástupce, v úterý bylo oznámeno, že jím bude právě Jan Blatný.

Navzdory očekávání některých politologů se neopakovala situace z loňského léta, kdy prezident Zeman odmítl odvolat ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) a jmenovat místo něj Michala Šmardu (ČSSD), přestože prezident přes svého mluvčího Ovčáčka i letos nechuť k výměně ministra zdravotnictví naznačoval.

„Nechoďte na Vyšehrad, je tam nebezpečno,” poradil Zeman novému ministrovi Blatnému při jeho jmenování.

Čísla nakažených, hospitalizovaných i zemřelých stoupají. Pomohl by nám tvrdý lockdown? Přečtěte si komentář naší redaktorky ?

Zveřejnil(a) Studentské listy dne Úterý 27. října 2020


Zdroj úvodní fotografie: 
Fakultní nemocnice Brno

Snažíme se přinášet ověřené a srozumitelné články, ale jsme taky jenom lidé a chybujeme. Je pro nás důležité o chybách a nedostatcích vědět, abychom je mohli napravit a minimalizovat jejich výskyt. Proto jsme vděční za veškerou zpětnou vazbu, dotazy, náměty a připomínky, které nám můžete posílat na info@slisty.cz.

Vojtěch Petrů

Bývalý šéfredaktor. Na Studentských listech působím od listopadu 2021. Píšu o politice, školství nebo lidských právech. Specializuji se na témata související se zájmem mladých lidí o veřejné dění a jejich zapojení do politiky. Jinak studuji gymnázium ve Svitavách a vedle Studentských listů spolupracuji s dalšími médii.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..