Volby. Ze schránky vytahuji obálku s volebními lístky a ačkoli možná ještě nejsem na 100 % rozhodnutá, kterou stranu letos nakonec zvolím, jedno vím jistě. Cibulka to nebude. Však vy víte, o čem mluvím: strana s programem vetknutým přímo do názvu, strana s názvem delším než celá kandidátka, strana, kterou si automaticky většina populace zařadí do kategorie volebního bizáru. Ale jak se říká: nesuďme knihu podle obalu a stranu podle toho, že její lídr svá politická rozhodnutí zakládá na pohybech siderického informačního kyvadýlka. Podívejme se radši pořádně a položme si otázku: Co je tedy vlastně zač ta Cibulkova strana?

Název strany

Strana začínala skromně  roku 2001 nesla název Pravý Blok a zkratkou názvu byla písmena PB. Během let si však pan Petr Cibulka pravděpodobně špatně vyložil rčení více je někdy méně a název se postupně transformoval. Proto se od roku 2010 původní strana PB nazývá Volte Pravý Blok – stranu za snadnou a rychlou ODVOLATELNOST politiků a státních úředníků PŘÍMO OBČANY, za NÍZKÉ daně, VYROVNANÝ rozpočet, MINIMALIZACI byrokracie, SPRAVEDLIVOU a NEZKORUMPOVANOU policii a justici, REFERENDA a PŘÍMOU demokracii WWW.CIBULKA.NET, kandidující s nejlepším protikriminálním programem PŘÍMÉ demokracie a hlubokého národního, duchovního a mravního obrození VY NEVĚŘÍTE POLITIKŮM A JEJICH NOVINÁŘŮM? NO KONEČNĚ! VĚŘME SAMI SOBĚ!!! – ale i s mnoha dalšími DŮVODY, proč bychom měli jít tentokrát VŠICHNI K VOLBÁM, ale – pokud nechceme být ZNOVU obelháni, podvedeni a okradeni – NEVOLIT ŽÁDNOU PARLAMENTNÍ TUNEL – STRANU vládnoucí (post) komunistické RUSKO – ČESKÉ totalitní FÍZLOKRACIE a jejich likvidační protinárodní politiku ČÍM HŮŘE, TÍM LÉPE!!! – jenž žádá o volební podporu VŠECHNY ČESKÉ OBČANY a daňové poplatníky, kteří chtějí změnit dnešní kriminální poměry, jejichž jsme všichni obětí, v jejich pravý opak! V BOJI MEZI DOBREM A ZLEM, PRAVDOU A LŽÍ, NELZE BÝT NEUTRÁLNÍ A PŘESTO ZŮSTAT SLUŠNÝ!!! Proto děkujeme za Vaši podporu!!! Nevěříte-li na pokoru u popravčí káry, zdá-li se vám naše kandidátka málo dokonalá nebo postrádáte-li na ní zástupce své obce nebo města a přitom MÁTE ODVAHU v této válce Lidí Dobra s vládnoucími Lidmi Zla povstat z jimi naordinovaného občanského bezvědomí, kterým nás ničí a dnešní DEMOKRATURU, SKRYTOU TOTALITU a OTROKÁŘSTVÍ VYŠŠÍHO ŘÁDU zásadním způsobem změnit, KANDIDUJTE ZA NÁS!!! Kontakt: Volte Pravý Blok www.cibulka.net, PO BOX 229, 11121 Praha. Oficiální zkratka strany zůstala stejná – Volte Pravý Blok www.cibulka.netZkratkou strany je Volte Pravý Blok www.cibulka.net.

Pokud se rozhodnete zavítat na www.cibulka.net, čeká vás návrat do 90. let, ze kterého se, pokud máte alespoň minimální estetické cítění, budete vzpamatovávat ještě týdny. (Jen díky plnému názvu Volte Pravý Blok mi právě textový editor podává červené hlášení, že je článek v podstatě nečitelný pozn. red.)

Volte Pravý Blok ale není v tomto přinejmenším zvláštním typografickém přístupu jediný v minulosti s podobnými názvy experimentovala i strana 4 VIZE.

Petr Cibulka

Narozen 27. října 1950 v Brně, signatářem Charty 77, za komunistického režimu opakovaně vězněn. S jeho osobou jsou také spojovány tzv. Cibulkovy seznamy, seznamy domnělých agentů a spolupracovníků StB zveřejněné na počátku 90. let. Řada zde uvedených však s StB nikdy nespolupracovala, mezi jmény figurují i osoby policií sledované. Například spisovatel Ivan Vyskočil vedl proti těmto obviněním úspěšný soudní spor. Další případy a výpovědi jsou zdokumentovány v knize Osočení: pravdivé příběhy lidí z Cibulkova seznamu.

Program

Vzhledem k silně odmítavému postoji ke komunistickému režimu a krajně podezřívavé, až paranoidní představě světa zcela ovládaného agenty StB se strana považuje za tzv. antikomunistickou. Dále požaduje přímou demokracii, která má právě tomuto dystopickému totalitnímu scénáři s Ruskem a Čínou v hlavní roli učinit přítrž.

Výňatek z programu strany na www.cibulka.net:

…pohlcení INFILTROVANÉ a rozvrácené Evropy Ruϟϟkem a následná permanentní genocida, vedená hlavním městem Impéria Zla Moskvou vůči všem jinak smýšlejícím občanům zotročené Evropy, ale i válka všech proti všem – nemají stát nevratnou skutečností! Už dnes vidíme všude kolem sebe i sami na sobě vítězství jejich ultra satanské Velké Kriminální Světové Revoluce (V-K-S-R)!!!

V současnosti mají volební preference strany klesavou tendenci.

Závěrem je však nutno podotknout, že ačkoli strana i její členové možná působí vysoce kontroverzním dojmem, její existence a existence jí podobných je nutným předpokladem pro zachování plurality názorů ve společnosti a politice, jež je základem fungující demokracie.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..