Právě si prohlížíte Co pro tebe znamená být Evropan? Knihovna Václava Havla vyhlásila 14. ročník esejistické soutěže pro středoškoláky

Knihovna Václava Havla vyhlásila 14. ročník esejistické soutěže pro studenty středních škol. Letošní téma zní Co pro Tebe znamená být Evropan? 

„Touto otázkou chceme podnítit mladé lidi k zamyšlení se nad tím, co si představují pod pojmem Evropa, jaké hodnoty obyvatele Evropy spojují, do jaké míry oni sami tyto hodnoty považují za vlastní a současně jaké problémy pociťují na své cestě k evropanství,” píší organizátoři každoroční soutěže. Soutěžící se při tvorbě mohou inspirovat projevy bývalého prezidenta Václava Havla na téma Evropa.

Eseje v rozsahu 5 až 10 normostran opatřené základními informacemi o autorovi lze zasílat do konce října na e-mailovou adresu esej@vaclavhavel.cz. Eseje posoudí porota, složená z českých kulturních osobností, myšlenkově blízkých Václavu Havlovi, tři vítězné práce budou oceněny finanční částkou pět, deset a patnáct tisíc korun. Slavnostní vyhlášení soutěže proběhne v Knihovně Václava Havla v prosinci za účasti studentů i porotců.

Více informací naleznete na webových stránkách Knihovny Václava Havla.

Redakce

Redakční texty a tiskové zprávy.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..