Právě si prohlížíte Co to znamená mediální boomerokracie? Proč se o tématech mladých lidí v největších médiích informuje málokdy či zkresleně?
Ilustrace: Samet na školách

Samet na školách je vzdělávací projekt, který propojuje studenty, učitele a také neziskové organizace. Pořádá jej spolek Díky, že můžem spolu s Pamětí národa. Zapojit se mohou základní, střední i vysoké školy!

V nabídce programu letos najdete více než 100 aktivit, které připomínají nejen listopadové události roku 1989 a pomáhají vnímat jejich souvislosti a dopady na dnešní společnost. V programu se proto neodráží jen důležitost svobody a demokracie, ale i aktuální společenská témata, která při výuce nedostávají tolik prostoru. Mezi ně patří lidská práva, mediální gramotnost, globální otázky, klima a další.

Studentské listy se do projektu zapojily svým programem.

Společně zjistíme, kdo stojí za současnými médii a jaké se snaží vytvářet narativy. Posvítíme si také na to, proč se tématům mladých lidí nedostává dostatečný prostor a mnohdy i pochopení. Porozumíme základním principům novinářské práce, ověřování faktů a vyhledávání různých zdrojů informací. Je důležité, aby se člověk mohl zdravě pohybovat ve světě přehlceném množstvím nejrůznějších pravdivých i lživých zpráv. Ukážeme si proto, jak rozpoznat manipulativní techniky a vysvětlíme si problematiku mediálního zkreslení. Pomůžeme vám získat kontrolu nad informacemi, které vás obklopují!

Na webu www.sametnaskolach.cz najdete kromě programů také celou řadu výukových materiálů. A zapojit se mohou i samotní studenti! Třeba tak, že uspořádají pro svou školu festival k výročí sametové revoluce.

Budeme rádi, když této možnosti využijete a objednáte si náš program. Těšíme se na návštěvu vaší školy!

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..