Právě si prohlížíte ČSU si zvolila nové předsednictvo

Česká středoškolská unie si na svém patnáctém republikovém sněmu minulou sobotu zvolila nové předsednictvo. Staronovým předsedou ČSU se stal Viktor René Schilke, který Unii vede druhým rokem. Ostatní jsou v předsednictvu nově. Byla zvolena i dozorčí rada, a to jako kontrolní orgán Unie.

NOVÉ PŘEDSEDNICTVO
(zleva doprava)
předseda Viktor René Schilke
1. místopředseda Ondřej Nováček
2. místopředsedkyně Erika Kubálková
člen předsednictva Filip Slaný
člen předsednictva Petr Franc

Na sněmu, kde se sešli zástpuci školních parlamentů, ČSU prezentovala svou činnost za uplynulý rok a proběhl i workshop o sexuální výchově, které se ČSU chce věnovat.

ČSU bylo v posledních týdnech skloňováno v médiích v souvislosti s povinnou maturitou z matematiky. Proti ní ČSU minulý rok pořádala demonstraci. Organizovala také dopisovou kampaň, kdy rozesílala poslancům a senátorům Otevřený dopis středoškoláků, budoucích učitelů a a rodičů. V dopise zdůvodňovala své negativní stanovisko k povinné maturitní zkoušce z matematiky.

Vojtěch Brodský

Jsem gymplák, kytarista a amatérský herec. Zajímám se o dění ve společnosti, politiku a historii. Mám rád dlouhé cesty na kole a miluju přírodu. Jsem ze srdce skaut a rád čtu. Nyní absolvuji výměnný studijní pobyt v Bavorsku.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..