Udělování influencerských cen Czech Social Awards 2022 je za námi. V úterý 7. června v pražském hotelu Andaz zazněla jména vítězů a jejich proslovy. Večernímu ceremoniálu předcházely takzvané Talks, tedy rozhovory s osobnostmi businessu či marketingu.

TALKS

V průběhu odpoledne se v křesle pro přednášející vystřídalo mnoho známých i neznámých hostů. O principu marketingu promluvil CEO marketingu olympijských her Lars Silberbauer, jenž mimo jiné stojí za komunikační strategií značek LEGO nebo MTV. Své zkušenosti a poznatky sdělila publiku taky Karolína Kurková. Česko-americká supermodelka se kromě modelingu věnuje rozvoji vlastní kosmetické firmy Gryph & IvyRose. O vlivu influencerství na marketing firem pak promluvila Veronika Šimáčková, ředitelka marketingu firmy Ecco pro východní Evropu. Kladla důraz na autenticitu při influencerských kampaních.

RISING STAR

Kategorii pro začínající influencery s přehledem ovládla Sophie Šarláková. Tiktokerka, která se nebojí promluvit o mentálním zdraví, psychických nemocech a intimních problémech. Najdeme ji také na Instagramu (@sophiesarlak). V rozhovoru pro heyfomo.cz sdělila: „Dělala jsem to hlavně pro svoje mladší já, který si myslelo, že už tu v 18 letech nebudu.“ Nominaci získali také komediální tiktoker Jakub Paták (@kubapatak) či Lucie Zelinková (@luciezel), populární pro své zpracovaní literatury zábavnou formou. Dalšími nominantkami byly Naomi Adachi (@naoleo) a Domique Alagia (@domialagia).

BUSINESS

Ocenění v kategorii Business si odnesl český herec, moderátor a influencer Lukáš Hejlík. Je autorem projektu scénického čtení Listování, se kterým objíždí nejen řadu škol. Co se týče dalších projektů, spojil své dvě oblíbené aktivity – jídlo a cestovaní – a vytvořil Gastromapu Lukáše Hejlíka. V ní se aktuálně nachází okolo 1 200 restaurací, barů, cukráren či kaváren, navštívených a zrecenzovaných samotným autorem.

SOCIAL IMPACT & CHANGE

Cenu za naučný a životy zachraňující obsah dostal Marek Dvořák (@dvorak155), který na své sociální sítě sdílí příběhy profesionálního záchranáře a také návody, jak se zachovat při krizových situacích, jako jsou dopravní nehody nebo srdeční zástavy. Nominována byla také lékařka Michala Knězková (@mklife_prvni_pomoc_detem) či instagramový účet @telospribehem, který poukazuje na to, že všechna těla jsou krásná.

FUN & ENTERTAINMENT

O vítězi kategorie pro komiky a komičky už asi slyšeli skoro každý. Martin Mikyska si v poslední době odmoderoval například vyhlášení cen Anděl, které pojal velice uvolněným způsobem. Spoustu diváků ohromil svým pořadem Mikýřova Úžasná Pouť Internetem na MALL.TV, ale také baví svými příspěvky na Instagramu (@martin_mikyska). Proti němu stáli tiktokerka točící o fantasy Anička Dvořáková (@an.dvr) a také Tomáš Zástěra (@zasteratom), který se proslavil svou účastí v soutěži Survivor.

INSPIRATION & INFLUENCE

Vítězem kategorie se už podruhé stal Karel Kovář (@kovy_gameballcz), známý hlavně pod pseudonymem Kovy. Populární influencer, působící řadu let na YouTube, tvoří odlehčený, ale i poučný obsah o aktuálním dění ve světě. V jeho nejnovějších videích se společně s @jsemvobraze zaměřili na problematiku Scia a Cermatu.

SPECIÁLNÍ OCENĚNÍ

Kromě kategorií udělovaných širokou veřejností došlo i na dvě speciální ocenění. První získal technologický fajnšmekr Petr Mára (@petrmara), a to za výjimečné působení na sítích. Cena časopisu WHAT news pak zamířila k prezidentce nadačního fondu Kapka naděje Vendule Pizingerové (@vendulapizingerova).

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..