Ani epidemie koronaviru nezabránila skautům a skautkám na celém světě, aby oslavili svátek, při kterém myslí na ostatní skauty a skautky. 22. únor byl vybrán již v roce 1926, protože v tento den se narodili ti, kteří založili skauting – manželé Baden-Powellovi.

Letošním tématem Dne zamyšlení, známého též jako World Thinking Day nebo také jako Den sesterství, je konflikt a mír. Na portálů Křižovatky si k němu můžete stáhnout program, ať už skaut jste nebo ne. Zároveň Junák – český skaut připravil stream Srdcem ve skautu 2.


„Skaut je přítelem všech lidí dobré vůle a bratrem každého skauta.“


Ústřední myšlenkou celého svátku je myslet na ostatní skauty a skautky. Nezáleží přitom na tom, jakého jsou sociálního, ekonomického či náboženského původu. V tento den si všichni připomínají své bratrství a sesterství. Konají přitom i různé aktivity.

Skauting vznikl v roce 1907. Jeho autorem byl britský generál Robert Baden-Powell. Brzy se začal šířit do celého světa, do Čech jej v roce 1911 přivedl Antonín Benjamin Svojsík. Hnutí je postaveno na přátelství a pobytu v přírodě. Všestranně rozvijí jak děti, tak své dospělé členy.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..