Premiér Andrej Babiš vystoupil dnes od 11 hodin v pořadu Partie na televizi Prima. V téměř hodinovém rozhovoru s moderátorkou Terezií Tománkovou mluvil o zprávě NÚKIB ohledně nebezpečí technologií Huawei a hodnotil výsledky svých ministrů a čelních představitelů ANO. Nechyběly ani nové (nyní již zalaminované) tabulky ohledně výstavby a otevírání nových úseků dálnic a silnic.

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) podle něj nepředložil ani pořádnou analýzu a jeho metodika je nesprávná a zmatená. Varování je tedy nejasné a různě se s novými prohlášeními liší. Také se podivil nad tím, že úřad s Huawei nekomunikuje a varování přišlo až nyní (když Huawei je používanou technologií od roku 2010). NÚKIB však funguje teprve od roku 2017. Výroky Miloše Zemana odmítl komentovat.

Svou vládu a její fungování pochválil a zmínil její úspěchy. Mluvil o přebytkovém rozpočtu, snížení dluhu a nejlepších výsledcích vlády za posledních několik let. Zároveň jsme ve skvělé ekonomické situaci, což Andrej Babiš připisal své vládě. Ovšem za málo nově otevřených kilometrů silnic a dálnic a veškeré další nedostatky pochopitelně dle premiéra mohou vlády předešlé.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..